08.07.2020 ÇARŞAMBA İSTANBUL 2.ALTILI

08.07.2020 ÇARŞAMBA İSTANBUL

1.AYAK: Yamak 3 lere ait Handikap 15 koşuda yarış süratli gidecek Ardabey, Kaçkarkızı ve Tekkurşun büyük ihtimal önde birbirlerinin temposunu bozacak, içlerinden biri liderliği alacak ama bu kolay olmayacak. Aprantiler verilen taktiği uygulamak için zorlayacak ama zorlarken kendilerini ve yarışın temposuna uymak isteyenleri zorlayacak. Bu koşu bu yüzden ilk ayakta, çok sürpriz bitebileceği için herkesi beşliye yönlendirmek için buraya yerleştirilmiş durumda. Sıralamam şablonda.

2.AYAK: Bu koşuda ilk sıraya koyduğum KENANLI (5) 21 HAziran yarışında Kayıp Elmas ın içten dışa doğru bir kaç hareketi olunca, ona çarpmamak için Hişman Çiziğin tutmak zorunda kaldığı bir isim.  Safkan o yarışı beşinci bitirdi ama çok daha iyi yerde olma ihtimali vardı. Bugün o yarışta yapamadığını yapıp, takılan Dil Bağınında etkisiyle  birinciliğe kendini atarsa çok cazip olacak. GÖKÇESTAR (3) koştuğu iki yarışta da, koşuya İyi başladı sonunu getiremedi, nefessizdi son 100 de yarışı bıraktı, bir sonraki yarışında daha iyi koşar diye bana not aldırdı.  SAYGINER (8) koştuğu iki yarışta da gayet başarılı performanslar sergilemiş. Bugün kazansın istemiyoruz tabi favori çıkmış ama şansı var kuponda öncelikle olacak.  Diğerleri geniş kuponda düşünülsün.

3.AYAK: 4 yaşlı Arapların Grup 3 koşusuna bakıyorum Urfa'dan geli KOcaeli kumunda oynadığımız yarışında varlık gösteremedikten sonra oynamadığımız gün çime çıkınca bizi yatıran KIRIMAY (6) iyi koşacak gibi görünüyor ama hiç puan çıkmamış. BABAİSMAİL (2), MEGA STAR (8) ve AŞKABAT (1) oynanıyor bence de bu safkanlar şanslı ama Kırımay cazip olabilir onuda ekleyip dört isim değerlendirelim.

4.AYAK: 10 Haziran yarışında Halis Karataş AFTER FOREVER (4)'ı yedi bitirdi, birincilikten aldı beşinciliğe bıraktı. Bariyere soktu, son 100 metreye kadar yol bulamadı, tuta tuta beşinci oldu ama adam gibi binseydi hiç kaybetmezdi. Arkasından 28 Haziran'da yine bindi, bu seferde bariyerde takıldı, dışa çıkmakta aynen bir önceki yarışında olduğu gibi zorlandı, kopya biniş yapıp üçüncü oldu ama yine iyi binse kazanabilirdi. Bugün Şartlı 4 koşuyor ve rakipler tam dişine göre, bu rakipleri geçemezse diyecek bir şeyim olamaz, Halis bitmiş der geçerim. Ben bu seferde kuponumda tek bırakıyorum.

5.AYAK: Handikap 16 koşuda 21 Haziran da koştuğu 1400 metrelik Koşuya hakim olup ayırıp gidecek diye düşündüğüm BEYKOZ (5) koşuyor. Safkan o gün son ikiyüzden itibaren düşen temposu ile yarışı dördüncü bitirdi ama o yarış safkana çok yaradı bugün gerçek gücünü gösterecek durumda. Günün ikinci teki bu safkan olabilir diyor rakip arayanlara THE LAST LION (3) ile GÜVENİMSİN (2) öneriyorum.

6.AYAK: EZE EZE (10) Hayatının ilk yarışında süratli bir tay izlenimi vermişti. Çıkışla birlikte liderliği almak istedi bunu başardı ama çok hazır rakibi ayırıp gidince dördüncülükte dayandı, başarılı koştu. İkinci yarışında ise cazpti size özellikle önermiştim, son metrelere kadar direndi geçildi ama kazanan kadar iyi koştu. Çim kum farketmeden iyi performanslar gösterecek safkan bugün kaçarsa çok iyi bir sonuç alabilir. ONARBEY (6) her yarış sahanın gözdesi ama kaçıp bitiremiyor. Yarışın gidişatını düşününce  bugün Eze Eze önde giderse çok ısrar edip liderliği almayacaktır diye tahmin ediyorum. Bu Onarbey için avantaj olabilir. Bu iki isim ısrarla kaçmayı denerse işte o zaman durumlar karışır. BOZAĞA (2), HASRET KÖPRÜSÜ (11) ve  KARACAKAYALI (3) devreye girebilir.

-----------------------------

2.ALTILI
1.AYAK: 9.10.8.2.1.3.4.6.11
2.AYAK: 5.3.8.6.1.2
3.AYAK: 6.2.8.1
4.AYAK: 4-AFTER FOREVER
5.AYAK: 5.3.2 
6.AYAK: 10.6.2.11.3 

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

 

 

You have no rights to post comments

Son Tahminler