04.07.2020 CUMARTESİ ANKARA

04.07.2020 CUMARTESİ ANKARA

GÜLHATMİ: Hayatının ilk yarışını kaybetme imkanı olmayan safkan Müslüm Çelik korkak binince az farklarla tabela içinde yer aldı. Çıkışta deparlandırmayan jokeyi ile aralarda kalan safkan, yinede kendi çabası ile kalabalığın içinden çıkıp öne geldi ama son metrelerde rakiplerinin arasına girmeyi düşünün jokeyi yüzünden bence 2-3 saniye kötü performans gösterip, Maidende kalmaya devam etti. Bugün Özcan Yıldırım deklaresi her şeyin çok farklı olmasına yeter, kazanırken çok zorlanmaz düşüncesindeyim.

1.AYAK: İstanbul ve Kocaeli yarışlarından sonra verdiği 3 aylık ara yaramış olmalı ki ERBABAM (1) Ankara'da iyi hazırlandıktan sonra koşup kazanmayı başarmış ve gelecek vadetmiş bir isim olarak bugün ilk sırada kuponumuzda olacak. Bugün Dil BAğı ilavesi yapılan BUMBLE BEE (4) kazanamadığı yarışların acısını bu aksesuar değişikliği ile çıkarıp birde birincilik serisine başlarsa şaşırmam. Sorununu buldular Dil Bağını taktılarsa çok daha iyi yarışlar çıkarabilecek kapasitesi var. NO WAY OUT (8) birbirine akın performanslara sahip bu grupta geçen sene koştuğu Açık ve Kısa Vade yarışlarla hemen göze batıyor. İlk yarışında at geçmedi en geri geldi diye ben üçüncü sırada değerlendirdim ama her kuponumda bu safkan olacak. Daha kapalı kutu olarak gördüğüm FLOWERS EYE BABY (2) günün cazip atlarından biri olabilir. TALUZELK (10)  son çim yarışını hiç baz almadan kuponuma yazdım ve LİDER (6) eklemesi yaparak ikinci altılı ilk ayağı altı safkanla geçtim.

2.AYAK: Bu yarışın cazip isimlerinden biri ALADİNİ (3) ilk yarışını acemi aprantisi ile koşup altıncı kaldıktan sonra kendini geliştirdi ve değişik bir hale geldi. Bu yarış Samet Erkuş deklaresinin yanında Gözlük ve Kulaklık takısı ilavesi de yapıldı ki bu ilaveler safkana çok olumlu etki yapabilir kazanma ihtimalini yükseltir sakın ihmal etmeyin. Geçen hafta koştuğu yarışından ikincilik çıkaran AKAN PINAR (2) bu sefer biraz daha üstüne koyarak gidebilir, kuponda öncelikle olması gerekenlerdendir. İlk defa koşacak Karayağız yavrusu SANAFİR (10) hazırlıklarında gayet iyi görünüyor. Yine Tutumlu ekürisinn safkanı AK İREM (1) orijin olarak çok kuvvetli. Serdümen'in Anneden kardeşi olan bu safkan ilk yarışından birincilik çıkarabilir. KOZANCAN (9) için ilk yarışına aldanma bugün daha iyi koşar bilgisi geldi onuda ekledim beş isimle burayı geçmeye çalıştım..

3.AYAK: Yarışın temposunu belirleyecek ismi bilsek, Alyayla'mı yoksa son yarışındaki gibi Boztepebeyi'mi öne gider de ADINI SEN KOY (6) u rahatsız eder çözsek yorum yazmamız daha kolay olacak ama benim görüşüm koşuyu rahat tempoda önde olmasa bile 2. likte götürecek bu safkan düzük öncesi alacağı liderliği son metrelere kadar koruyacak ve büyük ihtimalde kazanacak. Bekleyenler içerisinde BAŞPEHLİVAN (4) , ALPTUĞHAN (2), MANİLYA (1) ve YOLDAŞHAN (7) şanslı olur, BOZTEPEBEYİ (5) taktiksel olarak mantıklı bir kurgu yaparsa kazanabilir.

4.AYAK: Grup 1 TBMM Koşusunda 1400 metrede sonlarda ne kadar kuvvetli gelsede rahat kaçan Yeltay'ı geçemeyen KARAMUSTAFA (4) çok şanslı görünüyor. Bu sefer Yeltay çok rahatsız edilecek, tempo yükselecek, ne kadar kaçsa da sonunu getiremeyecek. Yalnız ikincilik serisini bozmak, bu yarışı kazanmak için Karamustafa çok şanslı görünsede, sert rakiplerle koşuyor, o yüzden BAŞHÜKÜMDAR (8), SÜRGÜNTAY (12) ve DEMİRPERDE (10) de kuponda bulundurmak mantıklı olacaktır.

5.AYAK: Bu yarışın içinden çıkmak kolay olmadı. Geçen yarış çok güvendiğim ama beni yanıltan ELOIN (2) yine ilk sırada değerlendiriyor olsam da Ankara ekibimiz NO DRAMA (4) ve KRUNG THEP (8) üzerinde çok iddialı konuşuyor. Dişilere ait HAndikap 14 yarış kalite yerlerde her an biri patlam ayapabilir diye düşünüyor bu üç isme geniş kuponda MISS MATRA (5) ile DIRECT WIN (3) eklemesi öneriyorum. .

6.AYAK: Geçen hafta koştuğu yarışında süratli yapısı ile iyi tempo koyup son metrelere kadar gelen BUNİYABİR (2) sonlarda temposu biraz düşünce yarışı kaybetti ama bana da "İlk yarışında yakalanmadan bitirir" diye not aldırdı. Safkanın bugün aprantisi ile orta kulvardan iyi bir başlangıç ile beyaz bayrak ayna yapmasını bekliyorum.

1.ALTILI
1.AYAK: 7-GÜLHATMİ
2.AYAK: 3.1.6 
3.AYAK: 1.2.7
4.AYAK: 2.1.3
5.AYAK: 1.4.8.2.10.6
6.AYAK: 3.2.10.1.9

------------------------------

2.ALTILI UFAK KUPON

1.AYAK: 1.4.8.2.10.6
2.AYAK: 3.2.10.1.9
3.AYAK: 6.4.2.1.7
4.AYAK: 4-KARAMUSTAFA
5.AYAK: 2.4.8.5.3 
6.AYAK: 2-BUNİYABİR 

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

 

 

You have no rights to post comments

Son Tahminler