24.06.2020 ÇARŞAMBA İSTANBUL

24.06.2020 ÇARŞAMBA İSTANBUL

1.Ayak: 3 yaşlı İngilizlere ait bu koşuda 10 at koşuyor, Satış 2 koşularda maksimum satış değeri 70 bin TL olarak belirlenmiş, üstü olamıyor ve 9 tanesi 70 bin TL bedelle satışta 1 tanesi 58 bine yazmışlar. Kimsenin satış yapmaya niyeti yok, en üst bedelle yazılmış maksat atımı kimse almasın ama bu yarışı koşayım olmuş.

Bugün Karamazı ekürileri ön plana çıkmış ama bence üç at eşit şekilde şanslı. Ben kuponuma önde kaçar gider diye düşündüğüm, yarış gören ve bugün Müslüm Çelik'le daha etkili koşacak HALLEY (7), ilk çim yarışı başarılı KOÇOVALI (1), çim pistte iyi koşular yapmış, yarış kazanmış daha sonra kumda denenip istenen sonuçlar alınamamış  isimlerden DURU KIZIM (6) başta yazdım, üçünün de performansları yakın çıkıyor, ayrımsız üçüde kuponumda olacak. 

Yer kalırsa SUGAR MAN (4) ve UNTIMELY (9) daha  sonraki ihtimaller.

2.Ayak: Hayatının ilk yarışında ONARBEY (5)'e binen Gökhan Kocakaya o kadar kolay öne geldi ki, hadi deyip sonlarda tempo yükselteceği anda safkan tam istediği gibi ataklarını yapamadı, Kocakaya'yı yanılttı 2. oldu. Bu sefer 1100 metreye çıkan safkan tahminen yine öne kolay gelecek kendini biraz daha geliştirdiyse viraj sonrası biraz daha temposunu arttırıp kazanacak.

Fakat safkan çok yüksek AGf ile çıkar bize de pek uymaz cazip olmaz. Bu tür atların sonlarda geçilme huyu tekrar edebilir, son metreler bu safkana güvenenler için ızdırap olabilir. Benim bu koşuda rakip gördüğüm isim özellikle YALVAÇHAN (8) olacak. Bu safkan için bu mesafe oldukça ideal durumda, 100 metre uzayınca avantaj sağlayacak. İstanbul'da gayet iyi hazırlanan, ilk yarışında sonlarda çok etkili ataklar yapan bu safkan, bugün için iyi hazırlıkları ile sprinte çok geç kalmaz ise  gerekli form durumuna ulaşmış durumdayken kazanabilir.

İlk iki yarışında bekleneni veremese de padokta ve idmanda beğendiğim ÜLGENBEY (7) ile ilk yarışı üçüncülükte başarılı HASİBEKIZ (9) kupona yazacağım isimler. .

3.Ayak:Yarışı süratlendirecek isimler ne kadar çok olursa bekleyen safkanlar o kadar şanslı olur, bugünde bu yarış kim beklerse o kazanacak gibi görünüyor. 2100 metre mesafede akıllı jokey kendini saklar, bekler, öndekilere bulaşmaz belki de son 200 de gelir yarışa hakim olup kazanır.

Ufak kuponumda Gökhan Kocakaya'nın bu dediklerimi yapacağına inanarak cazip durumdaki BOZDAĞ BEYİ (2)   tek bıraktım.   Geniş oyun için ilavelerim ise çok olacak. Bu koşuda daha önce göstermiş olduğu  performanslarından birini gerçekleştirmesi durumunda KEREM YELE (3), sabırla bekler, iyi yerde yürürse CİNGOROZ (7) ve jokeyinin yüksek formu ile HAFOCAN (6) bu koşuda iddialı olur.   Ufak kupon cazip tek, sağlam oyunda dört atla geçtik

4.Ayak: Biz kazananı bulmaya ve altılı tutturmaya çalışırken birde favorileri yıkıp cazip isimlerle kuponumuzu kurmaya gayret ediyoruz. Bu koşuda da normal şartlarda uzun aradan sonra iyi hazırlıklarla katılacakları koşuda ZABUN (7) ve FULL THROTTLE (2) mücadelesi olur bu ikili yi yazan belkide sonlarda ayrılıp gelecek bu ikiliyi seyrederken keyif yapabilir.  

5.Ayak: İstanbul'da gayet iyi hazırlanan, son yarışlarında kazanmayan ama iyi koşan AZMANTOR (8) buradaki rakiplerine karşı önemli bir kilo avantajına sahip.   Normal şartlarda safkan tatminkar form durumunu yakalamış ve gördüğü yarıştan sonra dahada iyi duruma gelmiş olarak kazanması gereken isim.  Kuponumda diğer yerleri fazla kısmadım bu koşuda fazla tek oynanmayacak AZMANTOR TEK bırakarak kurgumu oluşturdum.

6.Ayak: Son yarışında rakibi olan Adalı Özleme binen Berkan Çığla start çıkışı attan düştü, Adalı Özlem jokeysiz koşup son 400 de iç kulvardaki bütün atların aksiyonunu bozdu ve bugün yine alternatif teklerimden olan SARİDUZ (13) un jokeyi tempoyu yükseltmeye başladığı anda en az 4-5 aksiyon atını tutmak zorunda kaldı, o halde bile yarışı  boyunla kaybetti. Bu safkanda tek düşünülüp ters bir kurgu yapılabilir.

 


GENİŞ KURGU
1.AYAK: 7.1.6.4.9
2.AYAK: 5.8.7.9
3.AYAK: 2.3.7.6
4.AYAK: 7.2
5.AYAK: 8-AZMANTOR
6.AYAK: 13-SARİDUZ

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

 

 

You have no rights to post comments

Son Tahminler