23.06.2020 SALI KOCAELİ

23.06.2020 SALI KOCAELİ

9 koşulu Kocaeli programındaki iki  altılıda da Genel olarak benzer kurgu üzerinde yoğunlaşmış kuponlar göreceksiniz. Bende de çok değişik atlar yok. Bugün büyük bombalar olmayacak gibi görünüyor ama Kocaeli civarında kısa süreli geçişli yağmur var, pisti çok etkilemez düşüncesi ile yorumlarımı yaptım.

İlk altılı ilk ayak için orijin çalışınca CİLVELİ HİSAR (10) ve ANIL PRENSES (8) benim dikkatimi çeken  isimler oldu. Cilvelihisar zaten favorinin ekürisi ve çok cazip durumda. Anıl Prenses biraz gerilerde çıkmış ama Kocaeli ekibimiz de bu atı önerdi. Nurettin Şen Bursa'da hazırlayıp Kocaeli'ne geldi denilen KAÇANADAM (5) adı gibi seri stile sahipse burada şansı yüksek. Diğer ekürilerden EYMENAĞA (2), Mustafa Çiçek ile KAANBERK (4) ve aprantisi çok tecrübesiz olsa da pist durumu bu safkana yarar diye düşünerek BIRAK GİDEYİM (9) ve Tanyiğitlerin İNCİLİ ZEHRA (12) kupona ekledim..

130 günlük arası olmasına rağmen STEEL BROTHERS (7) Kocaeli pistindeki güzel çalışmaları ile bugün çok şanslı isim olarak görünüyor. Safkanın kum performansı çok başarılı ve 7 koşuda 4 birincilik 2 ikincilikle kendini ispat etmiş durumda. Köt koşarsa YUDA BENHUR (5) ve SACRED ZENYETTA (3) şansını yükseltecek cazip isimler.

Üçüncü koşuda İLHAM KIZIM (3) ve ATOM CEMİL (4) ön planda ama aradan sonra Adana'da yarış görp ikincilik yapıp buraya gelen ALPERENHAN (5) için çok iyi haberler geldi. Daha sonra DARK POWER (1) ve AMBUSHER (2) yazılabilir..

İkinci altılı ilk ayakta ağır kilosuna rağmen ASLANSOYLU (1)  son yarışını baz alarak gönül rahatlığı ile kazanır diyeceğimiz isim olur.  Yine bu safkan içn Ahırdan kazanır bilgisi de geldi.Tabi apranti yarışı olması ve apranti ile 60 kilo koşacak olması dezavantaj. Bu koşu için Bursa ekibimiz ULUAT (2) çok iyi koşacak bilgisi geçti. Bu iyi koşması birincilik getirirmi bilmem ama kuponlarda mutlaka olsun. Kısa mesafe kum yarışı ile koşu gösterilen KAYALASKA (5) için bugün uzayan mesafe avantaj ve bu üçlü küçük kuponda olacak. Bu koşuda birde TEKFORDTEYFİK (6) çok oynanmış. Mırık bu aprantiler içerisinde en iyisi görünüyor. MENGÜALP (10) 58 kilo ile kazandı burada da 61 olmasına rağmen seri devam edebilir.

İkinci ayak Handikap 15 yarışta  ÇELİKMAVİ (3) içinde kazanır deniyor ama bugün GÜNERABLA (8) için oldukça iyi haberler geldi. 16 atlı bu yarışta eküri koşacak olması da avantaj. Yalnız bu safkanların ikisi de önde gitmeyi seven safkanlar. İç kulvardan çıkıp kendini direk öne atarsa Çelikmavi daha şanslı ama 4-5 giderse, dıştakiler içeri yatıp yolu kaparsa herkesin işi zor.  Burada sürpriz olur dedim yarışı kalabalık tuttum.

Üçüncü ayakta İstanbul'da hazırlanırken nerede koşarsa koşsun kazanır dediğim ve Kocaeli'de Halis Karataş ile karşıma çıkan AŞKARTAY (1) var. Bu safkan İstanbul iç pistinde çalışıyor ve kaba kumu çok başarılı koşacak görüntü veriyor. Bugün rakipleri içinde dikkatimi çekenler olsa da tek yazdım, sözümü yemedim, Halis Karataş'a rağmen iki altılıda da tek bıraktım.

Buradaki isimler daha önce beraber koştuları zaman klasik EL NİNO (1) rakiplerine göre çok daha favori olarak öneriliyor bir çok kuponda tek olarak yer alıyordu. Zaman taktiksel olarak yarış içindeki gidişata göre değişik sonuçlar aldığını gördüğümüz bu safkan Kocaeli'de koştuğu sen ebaşındaki yarışını kazanmış ve bu pisti sevdiğini de göstermişti. Bugün BEHRAMKALE (3) büyük ihtimal önde gidecekken hemen arkasına yatmayı deneyecek diye düşünüyor viraja doğru rakibini atlatmasını bekliyorum. Fakat bir türlü eski halinde göremediğimiz KING SERKAN (6) ı Antrenörü Metin Özdil özel hazırladı bu  yarışa getirdi. Önde yalnzı kalırsa Behramkale şanslı olur birde REBEL YELL (2) sonda dıştan çok etkili gelebilir dedim burayı standardın dışında dört isimle geçtim..

Şartlı 5 koşuda, uzun mesafe bende favorileri ön plana çıkarıp önde kendi temposunda kaçacak UMUTLU (7), sonlarda güçlü ataklarını seyredeceğimiz SANBERK (3) ve bir türlü kazandıramadığım Selim Kaya'nın safkanı GÜMÜŞKESEN (5) başta düşündüm. Bu üçlü ile fazla sürpriz aramadan bu ayağı kapadım. 

Kocaeli'de kapanış yarışında risk alıp kalabalık geçmeyeceğiz, beş isimle geçmeyi deneyeceğiz. Buraya kadar herkes biraz biraz temizlenecek,  bu beş isimle burayı atlatabilirsek iyi olacak. Bugüne kadar yaptığı yarışlarda gayet başarılı performanslar gösteren, Hişman Çizik ile son yarışını yatıktan sonra yien Hişman ile sahalara geri gelen FEARLESS GIRL (5) başta düşünelim. FLAMBOYAT (12) özellikle İstanbul'da bir yarış gördü ve Kocaeli'ne kazanmaya geldi çok iddialı diye duydum. BABAYEGA (2) ve LIONEFE (4) iki iyi jokey ile bu ikiliden sonra yazılacak ama son olarak çok cazip bir isim İŞİN ASLI (16) ekleyeceğim.

 

2.ALTILIM
1.AYAK: 1.2.6.5.10
2.AYAK: 3.8.1.2.5.7.4.9.16
3.AYAK: 1-AŞKARBEY
4.AYAK: 1.3.6.2
5.AYAK: 7.3.5
6.AYAK: 5.12.2.4.16
 

BOL ŞANSLAR

 

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

 

 

You have no rights to post comments

Son Tahminler