22.06.2020 PAZARTESİ BURSA 1. ALTILI

22.06.2020 PAZARTESİ BURSA

Bazı günler yorum yazmak çok zor...

Bırakın yorumu yarışa bakmak bile insanın içinden gelmiyor. Bu kadar yarışı koyarken yine tek düşünceleri At sahipleri. Ne kadar çok yarış olursa o kadar At sahibi para kazanır mantığı var.

At sahipleri kazansın gözümüz yok ama bu arada doğranan yarışsever olmasın, ufak oyuncu olmasın, büyük oynayanlar, her yarışa 3000-5000 oyun yapanlar, kapatarak gidenler bulurken, ufak oyuncu küstürülmesin.

Her yarışa oyun oynamayın seçerek oynayın diyeceğim ama her yer aynı bazı yarışlarda sahibinin, antrenörünün hatta jokeyinin bile kazanır diyemediği isimler geliyor.

Böyle olunca bende kısa kısa da olsa bugün yine tüm yarışları yorumlayacağım..

Bursa için;

İlk koşuda özellikle dikkat çeken isim Delta yavrusu ULUÖZ... Bugüne kadar 8 Anne kardeşi yarış koşmuş bunlardan 4 tanesi ilk yarışını kazanmış. Erken gelişen, süratli yavrular verdiği kesin ikili çifte için cazip olabilir, aprantisi iyi binerse kazanabilir.

İkinci koşuda Agf de ilk at çıkmış ÖZGÜRREİS en iyi koştuğu pist ve mesafede koşuyor. Bursa ve Ankara'da iki yarış koştu ve bugün 10. günde 3. yarışına çıkıyor.  Bir at 3 ay ara verdi diye bu kadar sık koşmak mantıklı değil ve bugün kilosu da oldukça ağır çıkmış. O yüzden ilk ayak rakipleri ile beraber yazmak mantıklı.

Üçüncü koşuda ben TOMİRİS kazanır görünüyor ama yarış gören bu safkanın bu tip uzun mesafelerde pek başarılı yarışları yok. 1700 de bir tane kazanmış ama bugün 2000 metrede işi kolay olmaz. Bu mesafede KÖREBE iyi koşar. Önde km kalırsa ağır tempoda gidecek yarışta şanslı olabilir o yüzden IMMORTAL LIFE, DANIELS DAUGHTER ve BRAVE AIR eklemesi yaptım..

Dördüncü koşuda ilk defa piste çıkacak safkanlar içerisinde en göze batanı KONDUBEYİ... Safkanın son işi gayet iyiymiş, Bursa ile şimdi konuştum  yarış başlarken AGF  olur, çok oynanıyor burada dediler, tek yazayımmı dedim, risk alıp kazanır diyemediler. Ben yinede ilk altılı için burada risk almayı düşündüm. Başka teki olanlara  TAHİRBABA, CAMUZDEVRANI ve AYNALIÇARŞI önerimdir.

Beşinci koşuda aradan sonra Kısa Vade 6 koşup dördüncü kalan BY YİĞİT kilo biraz daha uygun olsa hiç kaybetmez görünüyor. Beraber koştuğu HORASAN ise startt akaldığı yarışta yarışa hiç karışmadan dön dolaş yapıp en geri gelmişti. Bugün Gözlük takısı almış safkan rakibinden 6 kilo eksik koşacak. ÇAKIRINKIZI ise sonlarda çok etkili gelip kazandığı, bombayı yaptığı yarışın ardından bugün Mustafa Çiçek ile start alıyor. NARTHANBEY ise bugün önde yalnız kalacak isim. Kaçıp bitirmeye gidecek olup yalnız bırakılırsa tutulması zor olabilir.

İkinci altılının ilk ayağında 4 Anne kardeşinden 3 tanesi ilk yarışını kazanmış ATEŞİNKIZI start alıyor. Safkanın Anne kardeşleri Fatihağa, Sinanlı ve Çiftçihan ilk yarışlarını kazanmış isimler. Bursa'dan ÇIĞRÜZGARI çok hazır bir tay haberi geldi. Zaten Kaizbert yavrusu ve bu kan hattı her zaman dikkate alınmalı. Tokaçoğlu'nun bindiği KÖYAĞASI DEMİR de aynı kandan geliyor ve yarışın favorisi çıkmış. Üç isimle burayı geçmeye çalışalım.

Altıncı koşuda 3 ay aradan sonra pistlere çıkan ÖZÇEVİK risk alıp size tek önermiştim. Kısa Vade 6 koşuda üçüncü olurken hemen arkasında yer alan ÖZBURGAZ ile çok az farklarla fotoya girmiş ve iki isimde arada iyi hazırlandıklarını göstermişlerdi. Bugün kilo avantajı Özburgaz'dan yana ve üzerinde de yine Mertcan Çelik var. Normal şartlarda ben ufak oynayacağım için Özburgaz ve Özçevik yazar geçerim ama  Bursa'daki arkadaşların önerisi BADİNHAN ile YENER geniş kuponda olacak.

-..

UFAK 1.ALTILI
1.AYAK: 3.5.7.2.6.8.10
2.AYAK: 4.3
3.AYAK: 4-KONDUBEYİ
4.AYAK: 1.4.3

5.AYAK: 8.1.3

6.AYAK: 12.1

BÜYÜK 1.ALTILI
1.AYAK: 3.5.7.2.6.8.10
2.AYAK: 4.3.2.8.7.11
3.AYAK: 4-KONDUBEYİ
4.AYAK: 1.4.3.2

5.AYAK: 8.1.3

6.AYAK: 12.1.6.3

BOL ŞANSLAR

Tahminlerimiz ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz.
5- Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
6- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

You have no rights to post comments

Son Tahminler