05.06.2020 CUMA NEWMARKET

 

ufukcakirlogo19

05.06.2020 CUMA NEWMARKET

1.Ayak: Godolphin Ekürisinin Dubawi yavrusu safkanı Ghaiyyath (6) dokuz yarışından altı tanesni kazanmış, bu pistte, bu mesafede birincilikler almış biri isim. William Buick ile iyi anlaşıyor, beraber 7 koşu koştular 5 tanesinden birinci ayrıldılar ve bugünde oranlarda oldukça önde görünüyorlar. Bu safkanın en son Meydan Hipodromunda ekürisi Spotify önünde kazandığı yarışı hatırlıyorum ve bugün rakipler ne kadar güçlü olsa da yine birincilikle koşudan ayrılacağını düşünüyorum. Yine Mavi formanın ilk sırayı alacağı bir koşu seyredecekmişiz gibi görünüyor.

2.Ayak: İngiltere’de takip ettiğim bazı yorumcularda bugün açılış oranlarında geri planda olan Holy Kingdom (6) ön plana çıkarılmış durumda. Bugüne kadar 10 koşu yapmış 1 kere kazanabilmiş olan bu safkan 5 kere plase de kendine yer bulmuş durumda. Chelmsford City pistinde son yarışını ikinci bitirmiş bu safkan James Doyle ile birinciliğin en güçlü adayı olacaktır. Class 3 kazanmışlığı olan Skymax (1), Andrea Atzeni ile 2 yarış koşup 1 tanesini kazanmış Look Closely (2), bu mesafede iyi yarışları olan Gas Monkey (10) öncelikli rakipler olarak  yazacağız.  Edinburgh Castle (12), Dubai Instinct (3), Severance (4) ve Durrell (7) geniş kuponlara önerilerim.

3.Ayak: Class 5 yarışta rakiplerinden ayrılmış görünen iki isim var. Galileo yavrusu Delta's Royalty (1) Kempton pistinde koştuğu ilk yarışından birincilikle ayrılırken Jack Mitchell ile gayet iyi bir performans göstermişti. Bugün Andrea Atzeni bence safkanı biraz daha iyi performansa taşır ve birincilik için bu safkan öncelikli olarak çok iddialı durumdadır. Rakibi görünen Renaissance Queen (9) ise Godolphin ekürisinin safkanı ve bir Pivotal yavrusu. Hayatının ilk yarışına çıkacak olan bu safkan William Buick idaresinde iyi hazırlıklarını yarışa yansıtıp kazanmaya aday durumda. .

4.Ayak: Bir safkanın rakiplerine göre çok ön planda olduğu, kazanmaya çok yakın görünen favori Ricetta (8) kötü koşarsa kazananı bulmanın zorlaşacağı bir koşu. Camelot yavrusu bu safkan hayatının ilk yarışına çıkacak ama okuduğum makalelerde çok hazır bir isim olarak yorumlanıyor. Dettori ile koşuya katılacak olması avantaj olarak görünüyor ve dileyen yarışseverler için ikinci bir tek olarak düşünülebilir. Benim kuponumda  Winter Halo (11), Zoohoor (12), Ligera (5) ve Thowq (10) olacak, bu koşu biraz daha sağlam geçilecek.

5.Ayak: Bu mesafede 6 koşuda 3 birincilik almış Deep Intrigue (8) bugünde binen jokeyi ile gayet iyi anlaşıyor. Beraber 4 kere koştular 2 kere birincilik aldılar zaten safkan toplamda 4 kere kazandı 2 kere bu jokeyiyle 3 kerede bu mesafede birincilik aldı. Detaylı inceleyince rakiplere göre ön planda gözüken bu safkan kuponlarda tek olmaz ama az atla bu ayağı geçecekler yanına son üç yarışında tabela içinde yer almış,son Kempton ikinciliğinde de jokey farkı ile kaybetmiş Silent Echo (1) ve bugün için iyi hazırlıklar yaptıına dair yorumlar okuduğum Mokaatil (10) eklemesi yapabilirler. Geniş kuponlarda bulunması gereken isimler ise Gunmetal (2), Golden Apollo (3), Intisaab (9) ve Dunkerron (6) olacaktır.   .

6.Ayak: Günün en zor yarışı burası diyebiliriz. İkinci ve beşinci ayaklara da çok at yazdık ama en azından oralarda kısaltma imkanımız vardı, az ata indirme şansımız olmuştu burayı hiç risk alıp az ata indirgeyemedim. Benim sıralamam Highland Dress (4), Danzan (3), Citron Major (9), Beyond Equal (6), Dream Today (1), Sprit Of May (8), Ice Lord(10) ve Wentworth Falls (5) şeklinde. Kendi kurgunuza göre mümkün olduğunca çok isim yazmaya çalışın. 

1.ALTILI TAHMİNİM
1.Ayak: 6.3.5.8.7.9
2.Ayak: 1
.7.2
3.Ayak: 11.5.2
4.Ayak: 6-GHAIYYATH
5.Ayak: 6.1.2.10

6.Ayak: 1.9 

 

2.ALTILI TAHMİNİM
1.Ayak: 6-GHAIYYATH
2.Ayak: 6.1.2.10

3.Ayak: 1.9 
4.Ayak: 8.11.12.5.10
5.Ayak: 8.1.10

6.Ayak: 4.3.9.6.1.8.10.5

BOL ŞANSLAR


Tahminlerimiz ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz.
5- Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
6- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

You have no rights to post comments

Son Tahminler