01.06.2020 PAZARTESİ NEWCASTLE

ufukcakirlogo19
1.Koşu: Mr Hamdan Al Maktoum ekürisinin safkanı Mutasaamy (3) 300 günlük aradan sonra sahaya geliyor olsa da, mevcut performansını sahaya yansıtması durumunda, bugün koşacağı rakipler yanında çok farklı durmakta, büyük favori olarak katılacağı  ilk ayağında kazananı olacak gibi duruyor. Safkan Kempton pistinde kazanarak ara verdiği yarışlara yine kazanarak Merhabea der dedim tek yazarak güne başladım.

2.Koşu: Yarış kazanmış isimler Bond's Boy (3) ve Little Red Socks (4) öncelikli isimler olarak görünse de benim buradaki favor ismim Blazing Hot (6) olacak. Safkanın ilk yarışı olmasına rağmen çalışmalarındaki güzel durumu ve orijin olarak çok güçlü görüntüsü benim bu safkanı öne almamı sağladı. Daha sonra Ejtilaab (1) ve Edraak (2) kuponlara yazılabilir.

3.Koşu: Yarışın gidişatını ve safkanların bugüne kadar yaptıkları performansları baz aldığımda  ART POWER (2) ın kazanmak için çok şanslı olacağını düşünüyorum. Safkanın kilosunun biraz ağır olması işini zorlaştırabilir az yarış koşmuş tecrübesi eksik bu kilo safkanı etkiler düşüncesi ile yine kendisi gibi iyi performansla koşup kazanmayı başarmış MAgical Journey (3) ilavesini kuponuma yaptım. Takip ettiğim Yurt dışı yorumcularda Continental (8) için olumlu bilgilerle karşılaştım. İlk yarışında kazanabilir deniyor, geniş kuponlara  eklemekte fayda var.

4.Koşu: Günün belkide en zor yarışlarından birisi burası ve ikinci altılının ilk ayağına denk gelmesi nedeniyle de az atla geçme şansım olmadı. Cazip bir isim Yousini (8) öncelikli olarak kuponuma koydum. Tenax (3), Trick Dicky (7), Tathmeen (4), Heath Charnock (1) kuponlarda mutlak eklenmeli. İlaveten yeriniz kalırsa Brian The Snail (5), Wild Edric (12) eklemesi yapılabilir. 

5.Koşu: Yine çok tehlikeli bir koşu. Ben yine cazip çıkacağını düşündüğüm bir ismi, Jason Hart ile koşuya katılacak Captain Corcoran (11) ı başa koydum. Safkanın bu hipodromlarda başarısı olmaması geri planda tutulmasına neden olmuş ama hiç unutmayalım kupona ilk sırada ekleyelim. Öncelikli rakip Alix James (12) olarak görüyorum ama Red Treble (2), Oakenshield (4), Rock Of Diamonds (6) ve Written Broadcast (8) eklemelerini de yaptım. 

6.Koşu: Son 6 yarışında 2 birincilik alan 3 kere tabelada yer bulan Fox Hill (9) verdiği bu arada gayet iyi çalışmalar gerçekleştirmiş ve bu koşuya iyi durumda girecek durumdaymış. Okuduğum yorumcular bu safkanı çok methediyorlar ve bizde bu safkanı ilk sırada değerlendirelim. Tomshalfbrother (11), Indian Sounds (6), Be Proud (3), Puchita (4), Bhangra (5) ve Queen Of Kalahan (1) diğer şanslı isimler olarak görünüyor. Bu koşuyuda az atla geçmek pek mümkün değil.

7.Koşu: Bu koşuda iki isimle geçilecekmiş gibi duruyor. Özellikle Alignak (11) tek yazmakta kararlıydım ama Ice Pyramid (6) ile ilgili çalışmaları görünce onuda eklemek zorunda kaldım. Alignak geçen sene Kempton pistinde kazanarak yarış hayatına ara vermiş sonra yarışlara ara verilince de bugüne kada rkoşmadan beklemişti. Bu yarış geçebileceği tür rakipler yanında öncelikli isim. Ice Pyramid ise bu sene Ocak ve Şubat aylarında 3 yarış koşmuş ikisini kazanmış birinde de ikinci olmuş gayet formdayken yarışlara ara verilince mecburen bu yarışı beklemiş bir safkan. İkisini yazıp bu ayağı geçelim.

8.Koşu: Günün ikinci tek adayı, ikinci altılıdaki Banko'muz Frankly Darling (11) burada koşuyor. Safkanın Yarmouth pistindeki hayatının ilk koşusunu bu yorumu yazmadan önce bir kaç kere seyrettim, ikinci kalmasını tamamen yarış içinde yaşadığı şanssızlıklara bağladım. Bugün Robert Havlin ile koşuya katılacak olan safkanın verilen arada daha da hazırlanmış olarak koşuya katılıp kazanacağını düşünüyorum. 

9.Koşu: Son ayak Byzantine Empire (2) ile yazmaya başlamak istiyorum. Safkan ilk yarışındaki ikincilikten sonra son yarışında kötü bir performans sergilemiş olsa da Sandown çim pistindeki o yarışı pek dert etmiyor bu pistte daha iyi koşacağını düşünüyorum. Valyrian Steel (7), Wise Glory (8), Luck On Sunday (12) ve Assayer (10) diğer şanslı isimler olarak görüyorum. Geniş Kuponlar Hatheem (3) ve Zoran (9) eklesinler.

 
1.ALTILI ŞABLON
1.Ayak: 3-MUTASAAMY
2.Ayak: 3.4.6.1.2 
3.Ayak: 2.3.8
4.Ayak: 8.3.7.4.1.5.12
5.Ayak: 11.12.2.4.6.8
6.Ayak: 9.11.6.3.4.5.1 
 
 
2.ALTILI ŞABLON
1.Ayak: 8.3.7.4.1.5.12
2.Ayak: 11.12.2.4.6.8
3.Ayak: 9.11.6.3.4.5.1 
4.Ayak: 11.6
5.Ayak: 11-FRANKLY DARLING
6.Ayak: 2.7.8.12.10.3.9

You have no rights to post comments

Son Tahminler