22.04.2020 ÇARŞAMBA HONG KONG HAPPY VALLEY

ufukcakirlogo19

22.04.2020 ÇARŞAMBA HONG KONG HAPPY VALLEY

Salı akşamdan Hong Kong çalışmaya başladım, burayı seviyorum, en azından sürprizler oluyor ama sürpriz yapabilecek isilerde çalışınca çıkıyor. Bugün için inandığım atları sizlere aktarıyorum...

Resmi sitelerinde atların galop videolarından veteriner raporlarına, beraber koştukları yarışın analizinden, son yarışı sonrası jokeyin verdiği rapora kadar her şeyi bulmak mümkün. Tahmin programları çekmişler, eski yarışları, galop görüntülerini programda yayınlamışlar. Merak edenler için sitelerinin adresi "racing.hkjc.com " dileyen incelesin...

Ben bugünde bir çok at yakaladım ama bu hipodromda son dakika ganyan oranlarındaki değişiklikler bizim öngörülerimizden daha etkili oluyor. Kimin oranı düşerse o çok iyi koşuyor. Ben görüşlerimi aşağıya aktardım umarım bu gün çok ciddi bir ikramiye alma şansımız olabilir.

İlk koşuda 0-40 Handikap Puan arası atlar yarışacak. Class-5 oluyor bu yarış ve en düşük potansiyelli isimler koşuyor. Ben içlerinde son iki yarışında oldukça geciken ataklar yaptığını gördüğüm 9-FOX CHEUNGER başa yazdım ama yinede rakipleri ile beraber değerlendirmek istiyorum. Dediğim gibi vasat isimler çok sivirlen bir safkan yok son anda bakarsınzı birini oranı düşer çıkar gelir, şimdiden bilmek mümkün değil. 

İkinci koşuda bizde sabah saatlerinde açıklanan AGF tablosuna bakıyorum da yalnızca totolara bakılarak kuponlar yapılmış diye düşünüyorum. Bu koşuda yurt Hong Kong yarış yazarları bir üst grup yarışlarından sonra kendini bulan 3-STARLIGHT üzerine yoğunlaşırkan bizde önde kaçıp bitirmeye çalışacak 11-OVERSUBSCRIBED favori çıkmış. Ben burada çok at yazıp sürpriz aradım, mümkün olduğunca kalabalık tutmaya çalışın. Yinede ufak kuponlar bu ikili ile geçip riskli olsa da koşuyu azaltabilirler. 

Üçüncü koşuda 8-ABOVE bahis şirketlerinde çok öne gösteriliyor. Bu safkan son yarışında birinciliğe uzanmış ondan önce ikinci kalmıştı. İkinci kaldığı yarışta buradaki bence tek rakibi olacak 6-LONDON HALL arkasında kalmıştı. London Hall o gün çok iyi bir zamanlama ile rakibinden önce yürümüş ve kazanmıştı. Bugün aynı başarıyı tekrarlayabilirse kazanabilir. Yalnız bizde sabah ikinci sırada gözükse de Hong Kong'ta ABOVE üzerine çok yoğun bir ilgi var, Agf 'de bu iki isim ayrılıp gelmiş görünüyor. Ben üçüncü at yazarsam burada sürprizi beklediğim STIMULATION kupona ekleyeceğim.

Dördüncü koşuda çok özel bir atım var... Bir önceki koşuda bahsettiğim iki favori Above ve London Hall'ın hemen arkasında üçüncü bitirdiği koşudan sonra bir yarış daha koşan ve dokuzuncu olsa da 2. olanın yalnızca 20 salise arkası gelen 10-HAPPY ROCK bu sefer sprnt yerini zamanını ayarlarsa bu grubu geçebilir. Bu yarış Class-4 rakipleri Class-3 e giderken bu safkan uygun rakiplerle koşuyor. Mesafe biraz kısaldığı için iş üzerindeki jokeye düşüyor iyi bir zamanlama çok sürpriz bu safkanı birinciliğe taşıyabilir. Rakipleri ile beraber yazmamın sebebi bu geç kalmaları yoksa tek girerdim.

Beşinci koşuda iki kuponumada tek yazacağım bir isim var. 5-WINNING WAYS son yarışında beşinci durumda yarışı sürdürürken virjdan sonra sprinte başladığı anda kapandı kaldı, fauller yedi, dışındaki at o kadar bu safkanı sıkıştırdı ki bu pistin en başarılı jokeyi Zac Purton devrilmemek için safkanı tutmak zorunda kaldı. Bu safkan hep 1000 metrelik koşularda koşuyor, 4. gidip kazandığı koşuda çok kolaydı, 7. gidip 3. kaldığı yarışta da öndeki çok kolaydı onu geçmesi mümkün değildi. Bu sefer dışta kalıp kapanmadan iyi bir yol ayarlayıp kazanacağına inanıyorum. 

Altıncı koşuda beş safkanı birbirinden ayıramadım ama ufak kupona üç isim yazdım. Hong Kong'ta bile işler karışık. Ganyan bir ata çok oynanmış, Plase diğer ata fazla oynanmış, kim ne aklına yatarsa ona tahmin vermiş, dereceler biribirine çok yakın çıkmış. Tahminen jokey faktörü yarışın sonucuna çok etki edecek, bende olmayan bir isim aklınıza takılırsa eklemeye çalışın.

Yednci koşu fikir birliği var ve öncelik 10-DESTINE JEWELLERY ile 2-HAPPY GOOD GUYS'un çok şanslı olduğu görüşü hakim. Seyrettiğim tahminciler veya okuduğum yorumlar genelde bu iki isim üzerine yoğunlaşıyor. İki safkanda SHA TIN Hipodromunda hazırlanıyor ve işleri gayet iyi. Ufak uponda bu iki ismi geniş kuponda rakiplerinide değerlendirdim.

Günün belkide en önemli koşusu, sekizinci koşu... 1-DANCING FIGHTER bizde de yurt dışında da büyük favori. Geçen öen yakın gittiği iki yarışıda çok başarılı şekilde tamamlayıp kazanarak 2019'u tamamlayan bu safkan arkasından 25 Mart'a kadar koşulara ara verdi. Son koşusunda öne sarkmakta acele etmedi, belkide verdiği aradan dolayı istediği şekilde koşamadı, sonlarda jokeyi hadi dediğinde arttıramadı ve sekizinci oldu. O yarış kazandığı yarışlara göre 1 saniye daha kötü koştu ve eski performansını gösteremedi. Bugün bizde % 57 Agf ile koşuyor, pararlel olarakta yurt dışında büyük favori durumunda. Ben bir tane ciddi galonunu gördüm ama bu ata inanamadım kuponumda tek bırakmadım.

Son koşuda da ufak kuponda iki atım var ama geniş şablona doğru ilavelerle devam ettim. 4-LARSON koşuyu önde kabul edip belkide beyaz bayrak ayna yapabilecek bir isim gibi görünüyor ama Hong Kong tahmincilerinde 1-CUE THE MUSIC çok iyi koşacak yorumları ile karşılaştım. Ufak kuponda bu iki ismi değerlendirip geniş kuponda kalabalık tuttum.

 

1.ALTILI GENİŞ ŞABLON : 242.489 TL

1.AYAK: 9.6.8.11.2
2.AYAK: 3.11.5.2.4.12.9.1
3.AYAK: 8.6.4
4.AYAK: 10.11.2.9.5.7

5.AYAK: 5-WINNING WAYS

6.AYAK: 6.2.7.3.5

 

2.ALTILI GENİŞ ŞABLON :  67.981 TL

1.AYAK: 10.11.2.9.5.7
2.AYAK: 5-WINNING WAYS
3.AYAK: 6.2.7.3.5
4.AYAK: 10.2.4.6

5.AYAK: 1.3.5.7

6.AYAK: 4.1.7.8.3.5

BOL ŞANSLAR


Tahminlerimiz ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz.
5- Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
6- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

You have no rights to post comments

Son Tahminler