19.09.2019 PERŞEMBE ANKARA

19.09.2019 PERŞEMBE ANKARA

MISS MATRA: Bugün pek oynanmıyor ama kumda yaptığı yarışlar oldukça güzel. Bu gün herkes VIOLIN SONATA ile CHANCE OF MELOŞ ikilisine takılmış kalmış iken  oldukça iyi bir kilo avantajı yakalamış durumda. İki rakibine göre 7 ve 10 kilo avantajlı olarak koşacak bu safkandan bugün anlaştığı jokeyi ile sürpriz bekliyorum. Safkan başta düşünülmeli.

LORD: Çok tuttuğumuz koşuyu Ankara'da 1400 metrede kazanmayı başarmış bu safkan tam istediğim gibi bir taktikle koşmuş, önde bir yer bulmuş, koşuyu forse ederken sonlarda dirençli gelip kazanmıştı. Devamında Ankara'da yine beğenilen hazırlıklar gerçekleştirdi fakat bu sefer kilo ağırlaştı. Bu safkan uygun kiloda ve kolay tempoda götüreceği koşularda çok daha başarılı oluyor ve bugün için son metrelerde kendisine göre hafif kilolu SEHERİN SESİ ne direnç göstermesi gerekiyor. Ayrıca İNFİCAR ve AKAĞAÇ'ın da kiloları ağır olsa da bu rakipler yanında şanslı olduğunu düşünüyorum. Bu isimlerin yanına birde ekürileri yazarsak koşu rahat seyredilebilir.

VASILY: Son İstanbul yarışını canlı seyrettim safkan harika bir performans gösterdi. Önde tempo koydu gitti herkes duracak dedi bir türlü durmadı, dayandı, dayandı son anlarda geçildi kazanan safkanın 1 boy kadar gerisinde bitirdi dördüncü kaldı. Bugün rakipler kolay değil ve üstünde apranti var ama önde yine dikkate alınmaz salınırsa bitiri kimse yakalayamaz. Ben yinede bu koşuyu Hepsi diyerek geçtim, tehlikeli bir koşu.

BOLD FIGHTER: 12 Eylül'de çimde Ankara pistinde 1400 metrede son startını alıp dokuz safkan arasında üçüncülük yapan bu isim gayet başarılı yarışlar yapmış ama bugüne kadar kazanmayı becerememiş bir isim. Direct Win'in kazandığı, Kekova'nın baş farkı ile ikinci kaldığı koşuda, yolunu bulduğu son 100 de ataklarını sıklaştırıp, rakiplerini yakalayan ama  boyun farkla üçüncülükte yer alan bu safkan bu gün uzayan mesafede ve orijin olarak baktığımda daha iyi koşabileceği kum pistte bu vasat altı rakipleri bence geçecektir. Kum başarısı yok bugün zorlanır diyenlere, diğer teklerimizi kullananlara BORDO MAVİ, GAME KING ve STEEL MATADOR ilavesi öneririm.

TRİLYA: 3 Eylülde koştuğu hayatının ilk yarışında start çıkışı iki safkanın kapaması ile en geri düşen safkan bir ara resmen durur gibi olmuş sonra Gökhan Kocakaya'nın yeniden toparlaması ile beşinciliğe kadar gelmiş ama harcadığı efor sonlarda kendisinden beklenen sprinti yapmasını engellemişti. Safkanın genel yapısı sallı ve uzunda daha iyi koşacak bir isim olarak görünüyor. Kolay tempoda yaptığı idmanlarında koştuğu yarışından sona bugün kazanacak havada görünüyor.Karataş ile büyük favori çıkacağı için bu Maiden yarışı yıkıp altılıyı cazipleştirmeye çalıştım. Dileyen bu safkanı tek yazsın dileyen şablondaki atları kullansın.

KALFALARBEYİ: İki yarış baş jokeyler binip favori olarak koşan ama hakkını veremeyip kazanamadığı yarışlarda beklentileri boşa çıkaran KALFALARBEYİ son yarışında Velat Demir ile birincilik kovaladı ama ondada mesafe kısa geldi. Kilo çok ağır ama bu safkan iyi yarışlarında 2000 metre üzeri koştu, 1900 bence ideal mesafesi olabilir, çok iyi performans gösterebilir. Kilo dezavantajına rağmen birinciliğin en güçlü adayıdır. Bugün için rakip gördüğüm KAPIDAĞ pek şans verilmez ama hani bir at daha bulayım ikili oynayayımdiyenlerin düşünecekleri isim bu safkan olsun. Kalfalarbeyi / Kapıdağ benim bu koşudaki iki çok tuttuğum isim. 

CONTENDER: Saptığı İstanbul yarışından sonra Ankara'da gayet iyi iki performans gösteren safkan bugün de çok şanslı görünüyor. Yarış 1500-1600 olsa çok daha şanslı olurdu, farklı senaryolar üretir yanına at yazmazdım ama bugünkü gibi 1400 metrede rakiplerine üstünlük sağlayabilir veya çok ıl payı ile de kaybedebilir. Ben yarışı farklı senaryolarla da koşturuyorum öncelikli rakip BRATİSLAVA çıkıyor ama favori FIRE OF WORLD de iyi bir koşu yapabilir düşüncesi de arada kafama takılıyor. Bu üçlüyü ayırmadan yazmak en mantıklısı. YEr kalırsa diğer üç isim değerlendirilmeli.

AŞKABAT: Son yarışında son dakika duyumlarımızın çok kuvvetli olduğu bu tay, Selim Kaya ile 59 kilo ile katıldığı koşuda sonunu getirememiş, geçilmiş dördncü kalmıştı. Safkanın bu yarış için yaptığı hazırlıkları çok dikkatli takip eden abilerimizden sabah teyit almadan size tek olarak önermek istemedim, bekledim, onlardan da gerekli bilgileri alıp son işinde de çok iyi olduğunu öğrenince kuponuma tek yazdım. Tek Özcan Yıldırım'ın zaman zaman yaptığı yanlışlar olur diyorum ama onunda bu Kısa Vade koşuda ayrı motive olacağına inanıyor ufak kuponumda rakip aramıyorum.

Ama siz bir isim daha yazayım veya ikili oynayacağım kimle yapayım derseniz  çok düzenli ve dereceli çalışan, pişkin bir tay olan GİZMO ilavesini yapabilirsiniz.

AMBUSHER: Takipte olduğum hayatının ilk yarışında startta oyalanıp ekürisi kazanırken dördüncü olan, arkasından ikinci olurken beğenilen, son yarışında ise start çıkışı yerini hiç alamayan AMBUSHER koşuyor. Son 600 de çok geride olan safkan öndeki atlardan oluşan barajı geçememiş, aralardan çıkmış ama zaten çok farklı iki at ilk iki sırayı alırken üçüncü olmuştu. Adalı ekürisi fazla üstüne gitmeden tayı koşuyor öğrendiğim kadarı ile bugün birincilik bekliyor. Başa bu safkanı yazalım rakipler şablonda.

ANKARA 1.ALTILI

1.Ayak: 6.1.3
2.Ayak: 1.7.2.3.4

3.Ayak: 1.5.2.3.4

4.Ayak: 2-BOLD FIGHTER
5.Ayak: 5  /  2.1.8.3.9
6.Ayak: 1.5  /  3.2.7

 

ANKARA 2.ALTILI

1.Ayak: 2-BOLD FIGHTER
2.Ayak: 5  /  2.1.8.3.9
3.Ayak: 1.5  /  3.2.7

4.Ayak: 3.2.1  /  5.6.4
5.Ayak: 4  /  2
6.Ayak: 7.1.2.4.9.8.10

BOL ŞANSLAR

 

 


Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz. 
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
6-Kurguların hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez.
Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

Gerisi size kalmış....

You have no rights to post comments