20.08.2019 SALI ANKARA 3 TL'ye 310 TL

20.08.2019 SALI ANKARA

Vasat bir program olduğunu, favori ağırlıklı biteceğini düşünüyorum. Benim kurgumda son ayaklar cazip gelirse altılı biraz ikramiye verir gibi görünüyor. Onlarda da favoriler gelirse verdiğini kurtarmaz diyelim fazla büyük oynamanızı tavsiye etmeyelim.

KRALASLAN:  Son altıncı olduğu yarışında kazanan rakibinin yalnızca 2 boy gerisinde kalan KRALASLAN (6) bugün 6 kilo eksik olarak 57 kilo koşuyor. Handikap 17 yarışta 63 kilo koşan safkanın Şartlı 3 gibi daha düşük ikramiyede bu kadar kilo düşmüş olması son yarışlarındaki kötü sonuçlardan kaynaklanıyor, 15 yarıştır birincilik olmayınca kiloda düşük kalıyor ama safkanın form durumunun çok kötü olduğunu söyleyemeyiz. Bugün benim alternatif tekim olarak başa yazacağım safkan olduğunu söyleyebilirim. Rakip olarak balta İstanbul'daki son çim dördüncülüğü başarılı DEMİRYAYLASI (4) düşünülebilir. Bu safkanın Urfa'da ki kum yarışları daha etkili. KOMET (5) üçüncü isim ben bu üçlüyü yazdım geçmeye çalıştım burada sürpriz aramadım    .

VALENTE: Hayatının ilk yarışında startta kalıp pek yarışa karışmayan bu safkan arkasından çalışmalarında biraz daha düzeldi ve son uzun işinde dil bağı ilavesi ile bugün daha iyi koşabileceğini gösterdi. Kocakaya deklaresi bu safkan için büyük avantaj ve bu vasat Ankara yarışlarında sürpriz yapabilecek isim olarak görünüyor. Çok kapasiteli isim Last Chance Lady arkası ikinciliğinde dikkat çekmiş MOURINHO öncelikli rakip durumunda. Devamında SOBE, SMILEY ROSE, HOPPALA EGE, FAST FANTASTIC, WANWISA ve EFELİ EMİNE ilaveleri ile koşu kalabalık tutulabilir.

POYRAZYELİ: Son yarışında 60 kiloydu ve baş farkı ile Candarbeyi'ne kaybetmişti. Bugün önde gidecek bir iki isim varken önde kendini boşu boşuna yıpratmaz arkalarına yatar virajda atlatır kazanır diye düşünüyorum. Tabi öne düşmek için hamle yapar kimse yanına gelmez yalnız bırakırlarsa öylede birincilik alabilir. Bu grubun üstünde isim geçilmesi zor burada sürpriz aramadım.

CEVHER: Form durumu gayet iyi görünüyor, son yarışında bekleme yapıp üçüncü oldu ne denli formda olduğunu bize gösterdi, bekleme ile iyi koşup herkesi şaşırttı. ALTINCI HİS gibi çok ciddi bir rakibi var ama önde gidecek at yok, yalnız kaçar, rahat bir tempo kurarsa büyük favori olan rakibine zor anlar yaşatabilir..

ANKARA ALTILIM

1.Ayak:  6-KRALASLAN

2.Ayak:  7.3 

3.Ayak:  1-POYRAZYELİ 

4.Ayak:  2.1

5.Ayak: 5.3.4

6.Ayak: 8.2.3.9 

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments