11.05.2019 CUMARTESİ ANKARA

11.05.2019 CUMARTESİ ANKARA

1.Ayak: Dişilere ait Maiden koşuda ilk defa koşan isimler arasında iki tane güzel orijin var. Pek dikkat çekmemişler ama Bünyan'ın kardeşi AYDANKIZ (2) galopları ile ön plana çıkıyor, Şanslı Urfa'dan sonra Ankara'da yaptığı işlerinde ilk yarışında iyi bir performans sergileyecek gibi duruyor. Peyami'nin kardeşi BEYAZ KELEBEK (3) ise benim pek işlerine rastlayamadığım ama orijin itibarı ile kumda ilk yarışında bile etkili olmasını beklediğim bir isim. İki yarış görmüş KAYAKÖŞE (6) Mehmet Kaya binince ön plana çıkarılmış, dün resmen elini sürmeden at binen ve Karabayırlı'yı katleden Gökhan Kocakaya'nın bindiği ALESTA (1) ise İzmir'den geldiği Ankara'da ters pistte daha iyi koşması beklenen bir safkan. SİVASLIKZI (7) ise genelde çim koşacak bir orijin olsa da bu tip atların ne koşacağını kestirmek zor. Hele yarış hayatlarına yeni başladıklarında çimci olsalar da ayak yapıları tam gelişmediğinden kumda da etkili olabilirler. O yüzden bu beşliyi kupona ayrımsız yazdım.

2.Ayak: Kim gelse neden geldi hadi canım nasıl gelir denmeyecek bir yarış. Kurtel ekürilerinden TANGÖZE (2) çim pistteki başarılı son iki yarışı ile ilk planda düşünülmüş Ahmet Çelik binince başa çekilmiş ama 51 ve 54 kilolardan sonra bugün 58 kiloya çıkan bir sıkleti var. Bu safkana öncelikli rakip ZEYNEP SULTAN (5) olarak görüyorum.  Bu safkan hayatının ilk koşusunda üçüncü olurken çok kolay tempoda viraja kadar gelmiş, viraj sonrası öndekiler ayrılıp gittikten sonra yaptığı ataklarla üçüncü kalmıştı. İkinci yarışında uzun mesafeye çıkan safkan, 1800 metrede önde kaçan isimleri yakın takip edip virajda gelmiş bariyer dibini tutmuş,  son iki yüzde farkı açmış ve kazanmıştı. Bugün ilk defa ters pistte Ankara'da start alacak olan safkan pisti yadırgamaz ise şansı yüksek olacaktır. Bu seneki yarışları tatminkar olmasa da geçen senedki durumuna hızlıca gelen ATLAS ÇİÇEĞİ (7), yarış çok hızlı giderse son metrelerde adını guyabileceğimiz HANIM HANIM (9), Urfa'dan gelen ve çime ilk defa çıkacak olsa da pedigrisi çimde koşacağını gösteren UÇURAN (4), Akın Sözen'in bindiği EFİL EFİL (3) ve çimde pek başarısı olmasa da koşabilecek orijien sahip MERCAN GÖZLM (1) ilavesi yapılabilir..

3.Ayak: TBMM Koşusunda EGEBERK (12) ve MEMDUHAĞA (13)  ikilisi rakiplerini ayırıp gidecek bu senenin baş tayı olma yolunda ciddi bir mücadele verecek gibi görünüyorlar. Bu iki dört yaşlı safkana bir başka dört yaşlı, performansı her an sıçrama yapabilecek OĞUZBOYLU (14) katılabilir ve son yarışında taktik değiştirip bariyer dibinden yürüyünce son metrelerde iyi ataklar yapan FİRİKYA (2) ile son yarışında harika koşup kazanan CİVANTAY (7) da geniş kuponlar için değerlendirilebilir. Bu arada şimdiden söyliyeyim bu Civantay'ın bir kardeşi var, Adana'dan İstanbul'a yeni geldi, çok hazır bir tay, ilk yarışında tek yazacağız, heyecanla bekliyoruz.

4.Ayak: Hafta arası çim pistteki yarışı  kuma alınınca yarıştan çıkan ve bu koşuyu hedef yapan GAZIBORA KHAN (4) Ankara'ya geçti ve Cuma sabahı kısa bir sprint yaptı. Safkanın bugün bir aksilik olmaz ise çimde çok iyi koşması ve koştuğu yarışın ardından bugün kazanması bekleniyor. Geçildiği yarışta kendisini geçme başarısı gösterip devamında tabela dışı kalsa da LITTLE KING (1), formu her geçen gün gelişen GLEN (5) ve Özcan Yıldırım ile çok etkili koşabilecek ORADINARIO (2) diğer ihtimallerdir. Yinede Gazibora Khan Alternatif tek adayımdır, burada Tek yazılıp kupon kurgusu burada ufaltılabilir.    

5.Ayak: 20 Kasım 2018 de Kısa Vade 7 yarışta kumda üçüncülük yaptıktan sonra uzun bir süre koşulara ara veren MONTEVERDE (4) 18 Nisan günü Ankara’da koştuğu ilk yarışta Tancanbey ile Glen'in baş boyun gerisinde üçüncü kaldı. Yarışın son metrelerinde bu ikilinin arasında sıkışan safkan bundan çok etkilenmesine rağmen protesto bile çekilmemişti.  Gördüğü bu yarışın ardından idman pistini takip eden arkadaşlarımız geliştirdiği formu ile bugün kazanacağını söylediler ki bende grubun diğer atlarını inceleyip yarışın başlarda çok ciddi tempoda gideceğini düşününce Karataş'ın son metrelerde gelip kazanacağını düşündüm. Karataş'ı sevmesek te Monteverde'yi seviyoruz tek yazıyoruz.

6.Ayak: Bir önceki koşuda tek yazdığım Keleş ekürisinin bir başka ismi olan ve yine Halis Karataş ile koşuy akatılan GRAND HARMONY (2) de burada favori durumunda. Bu safkan içinde  idman pistinde sürdürdüğü çalışmalarında gayet iyi bir form yakaladığı bilgisi geldi. 1300metrelik bu yarışta hemen yarışın başında liderliği alıp temposunu koyacak safkan birinciliğin en güçlü adayı olmasına rağmen, çok güçlü bir orijin olan ve kendini iyice bulan DÜELLO (3) ile Ahırlar bölgesinin en çok konuşulan isimlerinden olan JACOBIN (5) son ayak sağlama almak için kuponuma ekledim.

ANKARA ALTILI
1.Ayak:
2.3.6.1.7
2.Ayak: 2.5.7.9.4.3.1
3.Ayak: 12.13
14.2.7
4.Ayak: 4-GAZIBORAKHAN  

5.Ayak: 4-MONTEVERDE 
6.Ayak: 2.3.5

BOL ŞANSLAR


Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz. 
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
6-Kurguların hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez.
Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

Gerisi size kalmış....

You have no rights to post comments