01.04.2019 PAZARTESİ BURSA

01.04.2019 PAZARTESİ BURSA

Bu sitede 5. senenin içindeyiz. Bu arada iyi günlerimiz kötü günlerimiz oldu her ne olursa olsun yorumları aksatmadık. Tatile gittik ama her gün yazdık, Ameliyat olmam gerekti 2 gün önceden her yorumu detaylı hazırladım, hiç belli etmedim, o oldu, bu oldu, binlerce şey yaşadık ama hiç dert etmedik. Bazı insanların belki de abartılı takıntıları olur bizdede bu yorum işi takıntı herhalde. Üyelere yorum yazmadan sırf şablon vermek bana ayıp geliyor. Ama bu günlerde biraz sıkıntılar var, yorumlardan da beli oluyor, yarında Bursa programında her yarışı detaylı anlatmam, uzun uzun yorum yazmam mümkün olmayacak. Bursa'yı geceden kısa kısa yazıyorum, Çarşamba'dan sonra daha  detaylı anlatacağım.


BABA DİNO : Zaman zaman çok güzel bir şekilde koşarak ve kazanarak dikkat çeken safkan devamında ufaktan sorunlar yaşadı, kötü yarışlar yaptı ama son iki yarışında tabelalar yaparak yavaş yavaş düzeldiğini gösterdi. Özellikle son yarışında bu mesafede Alidev ve Lon Flag arkası 2 boyla kaybederken bence kazanan kadar iyiydi. Bu sefer aynı isimlerle beraber koşarken 2,5 kiloda eksik koşacak olması kendisi için avantaj olacak. Özellikle o yarışı kazanırken ALİDEV oynanırken ben BABA DİNO başa yazarak altılıya başlayacağım ama o koşu çok yakın bitti bugünde hepsinin şansı var.

AKÇAAĞA / YÜCEDAĞ : AKÇAAĞA bizim takıntımız oldu her yarış oynuyoruz ve bizi mahçup etmiyor mevcut sorunlarına rağmen gayet iyi koşuyor, bazen kazanıyor, bazen tabela yapıyor ama gücünü ortaya koyuyor. Bu koşuda ise sorunlar en aza inmiş durumda ve işleri bu koşuya çok hazır gireceğini gösteriyor. Ben tek yazmak isterdim ama YCEDAĞ için öyle bilgiler aldım ki bu kilo ile Doğukan tekrar binerken çok iyi koşacağını düşünüyorlar. Kısa mesafede iyi koşan uzunda son yarışını kötü koşsada bugün güvenilen ŞAHGÖZÜ özellikle ilave edilebilir. MY CEM ise Akçaağa'ya geçilmiş olsa da bugün kilo avantajı yakaladı şansı olabileceğini düşünüyorum.

CASAMIRO : Dil Bağı'nı ilk defa takacak olan safkan yarışın büyük favorisi durumunda. Adana'da Şubat ayı ortasında uzun mesafede tabela dibinde bitiren safkan Bursaya gelip İki gün önce yapmış olduğu çalışmasında gayet sağlıklı görünen safkan, orta mesafelerde gayet tatminkar yarışlar çıkarmasına rağmen bir türlü kazanamıyor. Tek yazmaya değermi karar veremedim. Hem favori hemde eküri koşmasına rağmen riskli bir tek olduğundan Sağlıklı bir kupon için dört isim yazmak taraftarıyım. Ters pist koşacak ilk def Dil BAğı takacak olumlu etkilerse kazanabilir tek yazın desem riskli olur ben yanına LAST MY DEARLING, KIYZA REş ve BLACK WOMAN ekledim.

GÖLDEM : Bugün belki de koşacak safkanlar içerisinde en zayıf rakiplerle koşacak olan safkan Göldem... Bu Tamerinoğlu tayı bugüne kadar koştuğu 20 koşuda 18 kere tabela yaptı, 6 kere kazandı 5 kere ikinci oldu. Kilo biraz rakiplerine göre ağır ama bu uygun rakipler yanında safkanın kazanacağını düşünmek pek zor değil. Ben yarışı favori çıkacak olsa da Göldem'in kazanacağını düşünüyor altılıda da bu safkanı tek bırakıyorum.

HAS / YILMAZHAN : Bursa'da beraber koştukları koşuyu birinci ve üçüncü tamamlayan bu safkanlardan Has 1 kilo düşerken Yılmazhan 1 kilo üstüne almış durumda. Yarışı koşturunca Yılmazhan'ın önde kuracağı tempoyu bozacak öyle çok ciddi bir rakibi olmayacaktır diye düşünüyorum. HAs'ta bincisi iyi bir sprint eyeri ayarlarsa koşunun süratinden yararlanıp son metrelerde etkili sprint gerçekleştirebilir. Dileyen bu ikiliyi yazıp geçebilir ama yinede temkinli olmak lazım bu yüzden rakipleri ile beraber düşündüm ve BIGMAN, SUHARRY ile FAITHUL WOLF ekledim..

STRONGER / ARANANKAN : STRONGER bugüne kadar koşmuş olduğu yarışlarında kazanma gayesi içinde koştumu koşmadımı pek inandırıcı gelmiyor bana ama zaman zaman öyle koşular yapıyor ki istese kazanacak gibi duruyor. Bugün Nevzat Avcı'nın yeniden binmesi bende artık hedef yapıldı düşüncesini oluşturuyor. Stronger'ın en ciddi rakibi ise ARANANKAN olur. Hatırlarsanız bu safkanı bayağı önerdim ama beni hep yanılttı bir türlü kazanamadı. Bu sefer kUlaklık takılmış bu işe yarar ise  bence öncelikli rakibi olur. Ufak kuponumda bu ikili ile bu yarışı geçmeye çalışacağım. Geniş oyunlarda BİRENDA ve STAR GOLD ilavesini öneririm.

BURSA ALTILIM
1.AYAK: 5.9.3.8.10.6.2
2.AYAK: 5.8  9.4 
3.AYAK: 3-CASAMIRO
4.AYAK: 1-GÖLDEM
5.AYAK: 7.3 
6.AYAK: 9.1  2.8

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2-Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz.
3-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
4-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
5-Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. 
6-Kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ederiz.

Gerisi size kalmış...

You have no rights to post comments