11.01.2018 CUMA İZMİR

11.01.2018 CUMA İZMİR

IMPORTANT: Son üç yarışında 54-55-56 kilolarla ikincilikler yapan, uzun mesafeyi çok iyi koşan, bugüne kadar 1 yarış kazanmış olsa da son 6 yarışında tabeladan düşmeyerek istikrarlı bir grafik gösteren IMPORTANT 50 kiloluk sıkleti yakaladı bu koşuda çok büyük şansa sahip görünüyor. Mustafa Çiçek ve hmet çelik gibi iki usta jokeyin favori olarak çıkan atlara binmesi safkanı bayağı geri planda tutmuş ama ben ilk sıraya taşıyor, tek değil ama rakiplerini yazarken bu safkanı kesinlikle ilk etapta değerlendiriyorum.

GÜLTEN ANA: İzmir'de uzun aradan sonra koştuğu yarışında gayet iyi bir performans gösteren safkanı hemen peşine buraya yazdılar. Verdiği aradan sonra dinçlikle iyi bir yarış yaptı kazandı Maidenden çıktı ve daha iyisinide koşabileceğini gösterdi. Bugün 51 kilo gibi çok uygun bir sıklet yakalamış olması büyük avantaj ve görünen iki rakibi var ikiside 60 kilo ile koşacak 8 kilo hafif koşmak büyük bir şans. Tek korkum her zaman dediğim gibi uzun aradan sonra iyi bir yarış yapan safkanın sık koşunca bundan etkilenip, ikinci yarışında biraz eksik performans gösteriyor olması. O yüzden CAN HÜMEYRA ve PİŞKİNKIZ ilavelerinin yanına aynı Gülten Ana'da anlattığım olayı yaşayan, ikinci koşusunu kötü koşan, bugün farklı sonuç alabilecek CANIM BİLSEV'de ekledim.

KINOWA: Son yarışlarında ikincilikler alan, elinden geleni gösterip mümkün olduğunca mücadelenin içinde kalan Kinowa son yarışında geçildiği Candadaş'tan rövanşı almaya çok yakın görünüyor. Yarışın gidişatını düşünürsek başlarda Candadaş ve Alpdağı'nın önde liderlik mücadelesi yapmak isteyeceğini bundan kim galip çıkarsa Kinowa'ya rakip olabileceğini söyleyebiliriz. İçlerinden birinin bekleyip sonradan geleyim deme gibi bir şansı olmadığı için başlarda çok ciddi bir tempo olacak bundan da en çok Kinowa yararlanacak gibi duruyor. İki safkan birbirini yormaz, önde ikisi beraber kalır, birbirlerini sürükler götürürler son ana kadar bu ikili birincilik mücadelesinde kalır derseniz oda bir senaryodur ama Kinowa her şekilde yarışın içinde bir yerlerde var. Dileyen Kinowa tek dileyen üç atla geçebilir.

PERFECT RUNNER: Maiden kazanırken en yakın rakibine 1,5 saniye fark yapan Perfect Runner, kolay tempoda önde gidenleri takip etmiş, millet birbirini yerken kimseyle uğraşmamış virajda liderliği almış dışa sapmasına rağmen birinciliğe rahat uzanmıştı. Safkan bugün büyük favori gösterilen, 52 kilo ile Handikap 15 kazanıp buraya gelen GRAND ZOFF un yanında nasıl bu kadar geride tutulmuş anlamadım. Yarışı koşturunca Grand Zoff yine liderliği alacak ve kaçacak gibi görünüyor. Bu safkanı bozacak Hawai Storm yarışta varken Grand Zoff un 58,5 kilo ile aynı tempoyu kurması ve gitmesi bana pek olası gelmiyor. O yüzden öndeki ikiliyi yakın takip edip virajda onları atlatıp gidecek olan PERFECT RUNNER'ın kazanacağını düşünüyorum.

HASFIRTINA: Baguç'ların Açık yarıştaki atına binen Kocakaya'nın burada yeniden Hasfırtına'ya binmesi önemli. Normalde Miss Dadaş'a binmesi lazımken Kocakaya bunu yapmadı da Hasfırtına tercih ettiyse ben başa çeker uzun mesafede safkanın kazanacağına inanıyor der alternatif tek öneririm. .

İZMİR  ALTILIM
1.AYAK:
  7.1.3.4.2
2.AYAK:   9.1.2.5
3.AYAK:  
3-KİNOWA
4.AYAK:  
3-PERFECT RUNNER
5.AYAK:
 
2.4.1.3.5.6
6.AYAK:
  4.8.2.3.6.5.9.11

 

 

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- 
Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

 

You have no rights to post comments