30.11.2018 CUMA İZMİR

30.11.2018 CUMA İZMİR

Yeni çok üyemiz var onlar benim stilime alışık değildir, ben inandığım at isterse sıfır puan olsun kendi kuponuma tek yazacaksam burada da size tek olarak öneririm, sürpriz bir atı ilk at tutuyorsam buradaki yorumumda da ilk sırada olur, favoriyi tutmadıysam gerilerde veririm. Tüm hedef yüksek ikramiyeli kuponlar üzerinedir, favoriler bazen bende olmaz, onlardan yarış kaybettiğimiz çok olmuştur, çok kalabalık tuttuğumuz yerlerden de yatabiliriz, dersinizi çalışarak veya Agf tablosundan bakarak son kararı siz verin, ufak dokunuşlar yapın, kurgunuzu ve şansınızı siz yaratın...

1.Ayak: Dünde yazdım Mustafa Çiçek baş jokey durumunda ama son 20 koşusunda birinciliği yok bugünde ilk ayak ekürilerden EMPEROR SION (7) a biniyor, ben safkanı çok tutuyorum ama güvenilmesi çok zor, az atla bu ayağı geçmek böyle bir favori varken riskli görünüyor. İyi grupta iyi koşmasa da ondan önceki yarışını çimde kazanmış VICTORY RHYTHM (10) en ciddi rakip durumunda. Daha sonra geniş kuponlara sırasıyla SALAMIS (1), GOO WIDD (2), BÜYÜK BABA (4), KHOR KALBA (3), GALLOPHING LORD (5), BABA MERDAN (11) ve AK DIAMOND (8) ilaveleri yapılabilir.

2.Ayak: Yine çok tehlikeli bir koşu ama CANIM MİRA (3) favori olmayı hakkediyor. Safkan bir kazanıyor, bir ikinci oluyor, bugün sıra birincilikte gibi görünüyor hele son iki birinciliğini 1400 kumda aldığını görünce, insanın tek atası geliyor. Muharrem Ok ile iyi anlaşan safkan, son yarışlarına göre kilo almış olması nedeniyle geniş kuponlarda risk alınması zor olsa da,  yüksek form durumu nedeniyle ufak kuponlarda risk edilebilir. Geniş oyunlarda ESERALP (2), EVDEGÜL (4), SU MELEK (10) ve GOBEN (8) öneririm.

3.Ayak:  KIRYAMAN (5) ne zaman kazanacak merakla bekliyorum. Safkanın özellikle son 6 koşusu hep iyi ama birincilik yok tabelalar çok. Bugün mesafe 1600 oldu ve ilk defa bu mesafede koşacak olması uzunda iyi koşacak bir pedigriye sahip olması avantajı görünüyor. 1400 metrede 1.38 yaparak ikinci olduğu bir yarış var o kadar koşarsa kazanır ama aynı mesafede 1.42 içinde de koşunca güvenmek riskli görünüyor. Tarkan'ın BÜLENT (1) i Derin Sultan'ın kardeşi ama hiç ablası kadar performans göstermiş değil. Bu tayı 270 bin TL bedelle satın almışlardı ama yedi yarış koştu kazancı 4 bin olmadı, bir kere dördüncülük yapabildi. Bugün sıçrama yapıp kalitesini gösterecek diyorlar ama Kıryaman'ın derece olarak rakiplerinden çok üstün olduğunu görünce pek fazla düşünmeden Bülent ilavesini yapıp koşuyu iki isimle geçtim. .

4.Ayak: Bu koşuda geçen gün istanbul'da size çok önerdiğim ve tam istedğim gibi koşup kazanan SİELA (5) var. Kaçmaz'a da yarış öncesi burada yazdıklarımı aynen söylemiştim, padokta ne dediler bilmiyorum ama o tam benim istediğim gibi koştu kimsey eşans tanımadan kazandı. Şimdi İzmir'e gitmiş ve Kaçmaz gitmediği için 50 kilo ile önde iyi tempo kurup gidebilecek Atakan Cem Dağdeviren deklaresi yapılmış. Yarış her ne kadar zor görünse de aynı performansını bugün İzmir kumunda gösterebilirse Siela kazanmaya çok yakın olur. Kocaeli kumunda kazandı bu tam bir örnek teşkil etmez ama bugünde kazanmaya yakın isimdir. Bu safkana en ciddi rakip yine hafif kilolulardan biri olan ASYA FIRTINASI (4) tutsam da GÜÇLÜKIZ (3) ile CAMBODIA (1) geniş kuponlara kaliteleri ile ilave edilecek safkanlardır.

5.Ayak: Bu yamak 1 yarışında aprantilerin yüksek kilolara biniş performansları yarışın sonucunu direk etkileyecek gibi görünüyor. YOUNG BOND (6)'a binen Mertcan Çelik bu koşuda hatta bugünkü İzmir yarışlarında kırılma noktası durumunda. Safkan çok formda sabahtan beri bu çocukla ne yapar diye sordum soruşturdum, çocuğa gerek yok üstünde dursun at onu getirecek kadar iyi durumda diye duyunca tamam dedim kuponu bu safkan üzerine kurdum.

6.Ayak: Son ayakta Dişilere ait Şartlı 3 koşu ve çalışmalarda dikkat çeken altı safkan var. Bu safkanlar arssında özellikle POMALİN (13) e dikkat çekmek istiyorum. Safkan tek yarış koştu kazandı devamında 188 günlük ara verdi ama çalışmaları ve hazırlıkları yeterli düzeyde. Kurtel ekürisinin safkanı Arif okan Pazar ile kazanmıştı sonra yaşadığı ufak sorun 6 aylık bir ara vermesine neden olsa da çalışmalarını beraber yaptıkları bincisi ile bugünde birinciliğin en güçlü adayı olacaktır.  Son yarışını çok kolay kazanan HANAYLI (2) en ciddi rakip durumund aolsa da bu yarıştaki isimlerin bir yarışı bir yarışını tutmaz düşüncesinde olduğumdan ALLEGRA (5), ÖZLÜCAN (9), PINARSESİ (6) ve KRALİOVA (3) yazmak taraftarıyım.  

     İZMİR ALTILIM    
1.AYAK:
7.10.1.2.4.3.8.5.11
2.AYAK: 3
/ 2.4.10.8 
3.AYAK: 5.1
4.AYAK: 5
/ 4.1.3  

5.AYAK: 6-YOUNG BOND

6.AYAK: 13.
2.5.9.6.3

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

You have no rights to post comments