30.11.2018 CUMA KOCAELİ

30.11.2018 CUMA KOCAELİ

Yeni çok üyemiz var onlar benim stilime alışık değildir, ben inandığım at isterse sıfır puan olsun kendi kuponuma tek yazacaksam burada da size tek olarak öneririm, sürpriz bir atı ilk at tutuyorsam buradaki yorumumda da ilk sırada olur, favoriyi tutmadıysam gerilerde veririm. Tüm hedef yüksek ikramiyeli kuponlar üzerinedir, favoriler bazen bende olmaz, onlardan yarış kaybettiğimiz çok olmuştur, çok kalabalık tuttuğumuz yerlerden de yatabiliriz, dersinizi çalışarak veya Agf tablosundan bakarak son kararı siz verin, ufak dokunuşlar yapın, kurgunuzu ve şansınızı siz yaratın...

1.Ayak: Herkesin gözüne Kocaeli'de ki ilk koşusunda bayağı geri kalıp sonlarda çok güzel ataklar gerçekleştiren ACHIMENES (1) takılmış.  Yarışa iyi başlayıp Tolga Yıldız'ın ele alması ile yarışı boşlayan bu safkan, dıştaki rakipleri içe yatınca bayağı gerilemiş, Tolga'nın bütün ısrarlarına rağmen yarışa tekrar adapte olmakta zorlanmıştı. Tolga bugün tekrar bindiği için çıkıp gidecek hiç ele almayacak ve aynı hatayı bugün tekrarlamayacak düşüncesindeyim. Yalnız bu tür safkanlar zor idare edilir ve siz istediniz kadar ciddi binin canı istemezse adapte sorununu tekrarlayabilir. 1400 metre mesafe safkan için daha uygun görüünüyor ve birde yine kendisi gibi yarışa adapte de sorun yaşayan ama son metrelerde güçlü gelen ekürisi TORCULARIS (7) olunca sanki ekürileri tek yazıp geçelim düşüncesi insanda beliriyor ama KING OF FIRE (5) ın da son yarışı oldukça iyi. Eküriler gibi öne düşmekte zorlanmayan süratli stili ile liderliği alıp kaçacak gibi görünen bu safkan önde iyi bir tempo yakalarsa hiç yakalanmadan bitirme ihtimali var. Bu koşuda fazla sürpriz aramadan eküriler ve King Of Fire ile geçip altılıya başlayalım düşüncesindeyim.

2.Ayak: Yarışın gidişatı süratli olacak ve önde bir kaç isim direk birbirini yiyecek bitirecek gibi görünüyor. Bu tip yarışlarda bir gün kaçan, bir gün bekliyor, istikrar olmuyor ve antrenör padokta ne kadar öne düş kaç git dese de jokeyler yarış içindeki gelişmelere göre taktik belirlemek zorunda kalıyor. O yüzden beklenen taktikle koşamayan safkanların istikrarsız görüntüleri de yarışı  kafasında koşturup sonucu tahmin edenler içinde zorluk oluyor. Benim bu koşu da çok dikkatimi çeken ve kazanır diyebileceğim bir isim olmadığı gibi başta düşündüğüm GEZGİNCİ (4) ve KALAYCIKAYA (12) da çok tutulan isimler olmamışlar. Yinede bu koşuyu az atla geçmek pek mantıklı değil KILIÇSOY (11), FIRATIN ÖFKESİ (2), PRATİK NEVZAT (6), KORCAN (8), ERENBİLGE (5) ve BAŞYAZAR (10) ilavesi kuponlar ayapılması lazım.

3.Ayak:  Demin bahsettik ya kim kaçar kim bekler belli olmaz diye işte bu koşuda da tam tersi bir durum var önde REŞİTBEY (1) i kovalayacak pek at yok. Fakat bu safkanın iki handikapı var biri 61 kiloluk sıkleti diğeri de Mehmet Kaya... Dün tek verdiğimiz atla yaptığı inanılmaz işler neticesi tabela dışı kalan Mehmet, bir türlü yerini alamayıp faul yeme rekorunu kırmıştı. İçeri dışarı araya oraya beriye derken hiç bir yerde kendine yol bulamadı ve tabela dışı kaldı ama LADY ADİLE bir sonraki yarışında dünkü kötü görüntüyü siler kazanır aklınızda olsun. Bugün Mehmet'in işi biraz daha kolay önde tempoyu koyup gidecek 61 kilo diye üstüne de pek gidilmeyeceği için 1400 metrede ilk 1000 metreyi belki de kendi halinde geçecek. Bu senaryo tutarda safkan önde yalnız kalırsa bitirme ihtimali yüksek görünüyor.  Bir fedai çıkar bu safkanı bozarsa o zaman durum karışıyor İstanbul'da 61 kilo ile üçüncülük yapan UÇANBİLGİN (4) ve son yarışlarında kazanırken umut vadeden GENÇTAHA (2) şanslı olarak karşımıza çıkıyor. Bu üçlü benim kuponum için yeterli gelecektir. Geniş oyunculara İZYAZ (3) önerisinde bulunabilirim, bu safkanda sürpriz peşinde her yarış bana öneriliyor bir türlü kendini gösteremiyor belki de bugün o farklı koşacağı gün olabilir.

4.Ayak: Bu koşununda önde tempolu gitmesini ve bir kaç ismin öncelikli olarak öne düşüp birbirlerini yemesini bekliyorum. Aslında içlerinde AYTEMİZ (5) rahatsız edilmeden kalırsa bitirebilecek kapasitede, gördüü yarıştan sonra biraz dah ayükselen formu ile dikkat çekiyor. Önde yalnız bırakırlarmı Rasim Kaptan ve  Behramkale öne erken gelip koşunun temposunu yükseltmek isterlermi, Aytemiz'i bozarlamı o konuda teredütlerim var. Aytemiz kimseye takılmaz tempoyu kurar basar gider diye inansam bugün kuponumda çok cazip tek olacaktı ama sırf tempo çok yükselebilir diye son yarışını kazanmış CAPTAIN STEEL (4), son yarışlarında güçlü rakiplerle çok güzel mücadeleler veren kaliteli RIGHT OR WRONG (3), startta kalıp çok az farkla kaybettiği yarışa göre üstüne koymuş görünen DARK BOY (2) ilavelerini mecburiyetten yapıyorum.

5.Ayak: Bu Maiden yarış cazip bitebilecek gibi görünüyor. Özellikle İstanbul'dan gelen isimlerin şanslı olduğunu düşünüyorum. Kimse dikkate almamış ama yapmış olduğu iki yarışın ardından kocaeli pistine gelen LAST HURRICANE (5) kaba kumu sentetiğe göre çok daha iyi koşabilecek bir isim. İlk iki yarışındaki vasat görüntüsü herkesi yanıltmış olabilir safkan bugün çok etkili bir performans sergileyebilir. Yine idmanlarındaki iyi görüntüsünü yarışa yansıtmayan bir isim NİĞDEBEYİ (7) bugün bu pistte çok koşabilir. Yine İstanbul'da iyi hazırlanmış LARVOTTO (4) orijin olarak ilk defa çıkacağı bu pistte daha da iyi koşma ihtimali olanlardan biridir. AKDAĞ FIRTINASI (1) ve KING WINNER (3) bu isimlerden sonra değerlendirip BAHAR GÜLÜ (9) ile VALBUENA (8) sürprizde düşünüyorum.

6.Ayak: Üzerindeki şanssızlığı kıran ve istenilen seviyeye gelen BOLD MAGIC (2) ten bugünde birincilik bekliyorum. Safkan son yarışında önde kaçan rakibini hiç acele etmeden takip etmiş, yarışı onun forse etmesine izin vererek düzlükte güçlü ataklarını göstermiş ve kazanırken Kocaeli'de uzun mesafeli kum yarışını çok kolay şekilde kazanmıştı. Bugün tek handikapı o yarışa göre 5 kilo ağır koşacak olması olsa da aldığım bilgiler bu safkanın o yarışa göre çok daha iyi form durumuna sahip olduğu yönünde. Ali Can İşleyen ile olan uyumu ve hafif kilolu rakiplerinin performanslarının pek iç açıcı şekilde olmaması yüzünden safkanın bugünde, aynı taktikle koşup viraja kadar kolay tempoda kaçanlara yakın koşuyu sürdürüp  kazanacağına inandım ve kuponumda tek bıraktım.

     KOCAELİ ALTILIM    
1.AYAK:
1.5 
2.AYAK: 4.12.11.2.6.8.5.10
3.AYAK: 1.4.2

4.AYAK: 5
/ 4.3.2 

5.AYAK: 5.7.4.1.3

6.AYAK:
2-BOLD MAGIC

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

Yorumlar  

#1 Ufuk 30-11-2018 15:22
3. ayak ilaveler 3-5 olacaktı birisini yazmamışız
yorumda 3 var, kuponda 5 olmuş
1-2-4 dışına zor çıkar zaten

You have no rights to post comments