23.11.2018 CUMA İZMİR

23.11.2018 CUMA İZMİR

1. koşuda üç tane takip atım CHAERMER HEMP, GRAND ZOFF ve HAWAI STORM bir araya denk gelmişler. Yedili Plasede geçen gün tek yazdığımızda 8 boy startta takılıp bizi yatıran KOMUTAN BABA koşuyor. Bu isimler aklınızda olsun çifte, bahis veya yedili plase oynayacaklar değerlendirebilirler.

1.Ayak: Bugün Dişilere ait Kısa mesafeli kum yarışıyla altılı başlayacak. Genelde çim koşan ZENGİNCE (3) kumda da başarılı performanslar sergilemiş 8 koşuda birincilik alamamış ama 3 kere ikinci olmuş bir safkan. Çim yarışları bittiğinde kendisine uygun kum koşularında yıl sonunda ve yıl başında denenen bu isim bugün devamlı jokeyi Adem Şen yerine Mustafa Çiçek idaresinde pistte olacak. Kilosu ağır olduğu için başta düşünüp BALDAĞI (6), LADY HATUN (7), VİKONYA (2), SU MELEK (4), DENİZSEFASI (8) ve CANÖGÜ (1) yazıp ilk ayağı kalabalık tutacağım.

2.Ayak: Bu koşuda Mehmet Kaya ile gayet iyi anlaşan BENLİGÜL (3) başa koyuyorum ama bu pistin durumu nasıl olacak, çimde nasıl koşacak onlarıda bayağı merak ediyorum. İlk iki koşu çimde koştuktan sonra pist bozuk diye görüp pist değişikliğine gitmezlerse iyi çünkü burada herkes ULTRA (7) oynayacakken Karataş'ın pistten korkup dün ilk ayakta nasıl performans sergilediğini görmüşsünüzdür. Kaliteli KARAMIH (5) Özcan ile bugün beklediği birinciliğe uzanabilir, Maidenden çok güzel çıkan LAZ MEMO (9) dan gayet iyi bir yarış gelecek, SÜERDEM (2) geçen gün yarış abaşlarken sorun yaşadı o yüzden kaybetti bugün olmazsa kazanabilir, son metrelerde herkes durduğunda BAŞKONAKLI (8) devreye girebilir ve aklımda kalacağına kuponda olsun dedim UĞANBİKE (11) ve PİŞKİNKIZ (10) son olarak ekledim.

3.Ayak: Sabah İzmir'den kimle konuşsam BABA MERDAN (7) diyor başka bir şey demiyor. Bana favorilerle gelmeyin diyorum ama 60 kilo ile aldığı ikincilikten sonra bugün 50 kilo koşacak olması herkesi cezbetmiş durumda. Safkanın kum performansının çime göre daha iyi olduğu bu sefer sevdiği pistte bincisinin çok gerilerde koşuyu takip etmemesi halinde sonlarda çok kuvvetli geleceği ve kazanacağı söyleniyor. Dileyen bu safkanı da tek olarak değerlendirebilir ama benim aklıma iki isim takıldı. Beraber koştukları bir kum yarışında Baba Merdan'ın 1 boy gerisinde bitiren bizim devamlı takip ettiğimiz PERA (4) ile orijin olarak çok kuvvetli olmasına rağmen bir türlü beklentilerimi karşılayamayan, uzun kumu iyi koşup bugün nispeten geçebileceği rakipler yanında CUPIDS ARROW (3)... Yer kalırsa bu ikiliyi ilave edin.

4.Ayak: Kısa Vade 7 yarışlar genelde sürpriz bitiyor hele birde favoriye Karataş binip 62 kilo ile koşuyorsa bizim tam beklediğimiz gibi sürpriz sonuçlanıyor. Ben takip atım DIVINE BEAUTY'(6) den vazgeçmiyorum bu safkanı üçtür ciddi takipteyim hep oynuyorum bugün kazandırıcam başa yazıyorum. ÇINARBEY (7) gördüğü üç yarışın ardından şartları açıkken keşke daha uygun rakiplerle başka kazanacağı bir yarış denk getirseydi tek yazıp rahat etseydik ama burada da şansı olukça yüksek. LORD OF TIME (5) kazandığı koşudaki çıkışını bugünde sürdürebilecek durumda. Daha sonra diğer üç isim BIG DADAŞ (1), ARKANSAS SOUL (2) ve ASLAN ADAM (3) ilavesi yapılabilir.

5.Ayak: Hayatının ilk yarışında gayet iyi koşup, orta grubun içinde koşuyu sürdürüp, sonlarda da pek istediği yeri bulamamasına, bariyerde kalmasına rağmen beşincilik aldıktan sonra çalışmalarını biraz daha hızlı şekilde sürdürüp 5 tane hatırı sayılır galopla bu koşuya katılacak olan TEK DADAŞ (5) bugün idmanlarında üzerinde gördüğümüz binicisi ile çok şanslı olacaktır. Yine bariyerde sıkışıp kalır ortalayamazsa sprint atacak yer bulamazsa bir şey diyemeyeceğim ama normal şartlarda bu safkanında kazanması lazım. Bir at dah ayazalım garantiye gidelim diyenlere önerim HAPPY ABBEY (9) yazmalarıdır, bazı jokeylerinden dolayı oynanan isimler var, onlara göre bu ikili çok daha şanslı olacaktır.

6.Ayak: Bu Yamak 2 koşusunda Furkan Him'in yapacağı tek şey var... DOĞUHAN (4) la çıkacak liderliği alacak ve ve 2000 metrede fazla yüksek tempoya çıkmadan tam bir tempo binişi yapacak. Yarış içinde idareli gidip son metrelerde gelen kim olursa olsun onlardan etkilenmeden kazanacak gibi görünen bu safkana Furkan yanlış binmez ise bizim için altılı kolaylaşır. Doğuhan geçilir diye düşünürsem zaten oyunu kuramam o zamanda oynamamam gerekir.  Risk almayı sevenler bu safkana güvenip altılısını kursun..

   İZMİR  ALTILIM  
1.AYAK: 3.6.7.2.4  /  8.1
2.AYAK: 3.7.5.9.2.8 
/  11.10
3.AYAK: 7 
/  4.3
4.AYAK: 6.7.5.1.2.3
5.AYAK: 5 
/  9
6.AYAK:
4-DOĞUHAN

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

You have no rights to post comments