20.11.2018 SALI ADANA ALTILI: 1.875 TL

20.11.2018 SALI ADANA

1.Ayak: Hayatının ilk yarışında startta kalmasına rağmen kolay dördüncülük alıp notlara girdikten sonra Maiden'de Karataş binip pistin ağırlığından etkilenip en geri gelen LOMBARDI, devamında Şatış koşusunda koştu ve öne hemen kendini atmak isteyip süratli rakibinden liderliği alamayınca fazla başarılı gözükmedi, yine de son metrelerde mücadelesini gösterip dördüncü kaldı. Safkanın bu kalabalık grupta nasıl bir taktikle koşacağını kestirmek zor. Öne düşme sevdası devam ederse ciddi sürat yapması lazım bunu yaparsa son metrelerde gücü tükenip zorlanabilir. Ama yarışı öndeki rakiplerinin arkasında takip edip idareli gider son metrelere kendini saklarsa sanki daha başarılı olur havası var. AGF'de çok düşük açılmış olması avantaj, ilk ayaktan çok can yakar. Rakipleri başta büyük favori çıkan ama tabelalar yapmasına rağmen bana kazanması zaman alacakmış gibi gelen ROERMOND, artan yarış tecrübesi ile son yarışını gayet iyi koşan ORPHAN GIRL, çimde çok daha başarılı koşan YOLDAŞKAYA, çime ilk defa çıkacak olan ama çimde de kazanmış Anne kardeşleri olan MISTER HEART,çimde uzun mesafe istiyor gibi görünsede   İMPARATOR KAZIM ve son günlerin başarılı aprantisi ile kilo düşen, avantaj yakalayan tecrübeli isim HESPEROS olacak bu koşu az atla geçilmeyecek.

2.Ayak: Ankara'da 1400 metre çimde Maiden kazandıktan sonra Handikap 14 yarışı vasat olan ama son Şartlı 5 koşusunda 1200 metrede virajı dışlardan dönüp düzlükte de en dışa doğru kayıp bir ara yarıştan düşmesine rağmen, yeniden toparlanıp kaybettiği arayı kapayan ve harika ataklar ile ekürisi kazanırken çok az farkla arkasında ikinci olan SARIBERRAN Mert Ali Solmaz ile 52 kiloluk sıkleti yakaladığı bu koşuda öne gelmekte acele etmez sabırlı bekler yarışı son sprinte bırakırsa kazanır. ILDIR ESİNTİSİ ŞArtlı 1 de ki birinciliğinin ardından Kısa Vade de iki yarış koşmuş ve son yarışında dört atın taraklama girdiği koşuda ikincilik almış bir isim. Baş Burun biten koşuda Caize arkası ikinciliği oldukça etkileyici olan safkan Karataş binince favori çıkmış. Bu ikili kuponlara yeterli gelir desem eksik olur, son yarışları başarılı PALA SALİH, ağır kilosuna rağmen ekürilerden IŞIK ABİ ve Kaizbert'in bir diğer temsilcisi  ŞUBARTAY ilave edilmesi yarışı garantiye alır.

3.Ayak: Bugün 50 kiloya düşmüş PASTOR 'de Dilbağı ilavesi var ve bu kiloya binenlerin en iyilerinden Müslüm Çelik'te üstünde olunca ön plana çıkarmamak mümkün değil. Yalnız safkanın her yarış aksilik yaşamak gibi kötü bir huyu var, hep erken yürüyor bu yüzden kaybediyor. Bugün artık yeter aksilikler son bulur, Müslüm acele etmez yernde yürür diyenler rahatlıkla tek yazabilir. Yine uygun kilolu olan son yarışını kazanmış BABBINO ilk rakip durumunda ama kalite ağır kilo ile koşar, her zaman kendini gösterir diyenler TALİAHANIM ile LET HER GO ilavesi yapabilir.

4.Ayak: Günün ağır favorilerinden biride MONTEVERDE... Karataş binip son yarışlarındaki başarıları gözler önünde olunca safkan gazete ve bültenlerde çok tutulmuş. Biz 15 Eylülde kimsenin haberi yokken "hayatının ilk yarışında dışa doğru kayıp çok zaman kaybeden Monteverde" şanslıdır demiş başta önermiştik, o gün burunla kaybetmişti ama devamında bakıyoruz çimeçıkınca herkes Monteverde'ci oldu. Bugünde kazanabilir ama kazanması bize pek yaramaz, bizim Karataş'ın bindiği favorileri tek yazarak para kazandığımıza pek rastlanmaz. Özellikle TEKDALINİZİ, DARKHOLM ve AFTER DEAD yazıp son olarak yer kalırsa HAKK HANI ile koşuyu kapatacağım. .

5.Ayak: Sorunları giderildikten sonra Adana'da kazandığı koşuyu zor kazanmış gibi görünse de, koşunun ağır tempoda gitmesinden dolayı öndekiler pek yıpranmamasına, viraj sonrası önünün kapalı olmasına rağmen, yolunu buluşu, öndekileri geçmek için mücadele etmesi, aralardan çıkışı ve hırsı ile yarışı kazanması çok etkileyici olan ULAKÇI bugün süratli gidecek koşuda son metrelerde uygun kilosu ve anlaştığı binicisi ile kimseye şans tanımaz yine kazanır görüşündeyim.

6.Ayak: Son ayakta Bekiroğullarının çok güvendikleri CAMBAZ koşuyor. Ölçer ekürisinin safkanı Dişi safkanların en önemli koşularından Nenehatun'u kazanmış Espresso'nun Ana Baba bir, çok başarılı yarışlar yapmış İrem Su'nun Anneden kardeşi. Her kardeş birbiriyle aynı olmuyor ama bu safkan hayatının ilk koşusundaki başarılı ikinciliği ile dikkat çekmiş durumda. Safkanı ilk sıraya taşımakla birlikte ciddi rakip olarak hayatının ilk yarışına çıkacak olan BIENVENIDOS özellikle size önermek istiyorum. Bu safkanın çok uzun zamandır hazırlandığı, ekürinin kazanacağı yarışı koşmak için bekledikleri ve çok ciddi şekilde kazanmayı beklediklerini öğrendim. Akın Sözen start çıkış bir aksilik yaşamaz ve önlere doğru erken sarkarsa kardeşleri Dİdgerio ve Yolanda gibi ilk yarışını kazanır Victory's Dream'in ilk yarışını kazanmış üçüncü yavrusu olur.

     ADANA  ALTILISI: 1.875 TL VERMİŞTİR   

1.AYAK: 5.7.10.8.6 
2.AYAK: 11.10.2.1.7 
3.AYAK: 6-PASTOR
  
4.AYAK:
4.6.5.2.1
5.AYAK:
5-ULAKÇI
6.AYAK: 3.10.
7.5

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

 

Yorumlar  

#1 Serdar Gelgec 20-11-2018 17:43
Yakaladım abi şükürler olsun bugüüne kadar ilk altılım oldu 3 aydır oynuyorum sana abone oldum 1 haftada buldum

You have no rights to post comments