29.09.2018 CUMARTESİ ANKARA


 

29.09.2018 CUMARTESİ ANKARA

1.Koşu: Aracı ekurisinin çok seyler beklediği MAGNUS (2) ilk yarışını kazandı dediğimiz yerde inanılmaz bir şekilde kaybetmişti. Bence o gün jokeyin çok fazla taya güvenmesinden dolayı kaybetti arkasından Nurettin Şen ile koştu, yine jokey kurbanıydı, Lucid'e boyunla kaybetmişti. Devamında Bursa'da ve Ankara'da yarışlara deklare oldu ikisinde de koşmadı. Özellikle son yarışında Grup koşacaktı, çıktı, çıkarkende komiser raporuna baktığınızda "ANTRENÖRÜ RAPORLU OLDUĞUNDAN VE YERİNE ANTRENÖR TAYİN EDİLEMEDİĞİNDEN AT SAHİBİ VEKİLİNİN TALEBİ ÜZERİNE" çıktı diye görüyoruz. At o yarışta yıpransın istemediler, Antrenöre rapor aldılar bugün Maidene geldiler. 26 sındaki galobunu seyrettim 50-37-24.3 çok kolay yapmış resmen yürüme temposu ile bu dereceyi gerçekleştirmiş. Dünkü ilk koşu gibi olmaz kazanır düşüncesindeyim.

2.Koşu: LORD (2) son yarışında Ahmet Çelik ile başarılı olamadı. Zaten o gün yorumlarken de Ahmet Çelik ile anlaşamıyor demiş Agf'de % 60 olmasına rağmen yıkmış kalabalık tutmuştuk. Bugün safkana bir kere bini ikinci olmuş Kumbasar biniyor ve bu zor atı nasıl idare eder tartışılır. O yüzden bugünde kalabalık tutacağım bir yarış olacak, ilk şans Lord ama ZORLUAT (5), SEHERİNSESİ (8), BORBORE (6), NURLUTAÇ (4) ve KOZANDAĞI (3) yazacağım.

3.Koşu: Uzayan mesafede start alacak olan 2 yaşlı İngiliz safkanlardan GRAYOCEAN (2) rakiplerine göre bence bir kaç adım ötede bir isim. Mesafe uzadıkça açılacak, gittikçe gidecek, kalitesini hissettirecek bu safkan önde gidecek rakiplerini sonlardaki etkili atakları ile geride bırakacak gibi görünüyor. Fakat ilk yarışındaki performansını tekrarlamaz ise ortalık karışır. Malum yarış tecrübesi fazla olan isimler var, derecede de önde görünüyorlar, onları da alt kademe de değerlendireceğim. Kuponuma yalnızca NALIN İSYANI (3) ilavesini yaptım diğerlerini koyamadım büyümesin diye eklemedim aa diğer yerlrden kısarsanız siz ilavesini düşünün. Dediğim gibi yer kalsaydı STINGING STROKES (4) ve ANGELS BOY (1) sıra ile kuponuma yazardım.

4.Koşu: Son koşularında Favori çıktıkları yarışlarda kötü dereceler alan BEST OF ELA (2) ve DIDONATO (5) ön planda gözüken isimler. Ben bu ikiliye yine inanmadım ve başa yazmama rağmen bu ayağı kalabalık tuttum. ÜMİTLİ (8), KESME ŞEKER (9) MINT COPY (10), ADOS (4), SEFİRE SULTAN (7) ve JAIYA (3) kuponumda olacak isimler.

5.Koşu: Geçen sene bu koşuyu kazanan AŞEMEZ (2) in İstanbul'da arabadaki kameraya baktığı ondan eksik koştuğu çok konuşuldu. Aslında İstanbul'da iyi değil, Ankara evinde her zaman farklı koşar. ARTUKLU (10) önde istediği tempoyu koyar giderse, arkadakileri uyutursa, sonları görebilir, kazanırmı bilmem ama tabelada kesin yerini alır. YILMABAŞAR (9) ın son yarışları pek iç açıcı olmasa da bu mesafede bu pistte etkil olabilir. Ceza alan ama cezası yatırılıp bu koşuya çok iyi hazırlanan CELALİYE (3) cazip olacak, bu kadar hazırlık boşa gitmeyebilir, unutmadan ekleyin.

6.Koşu: Kilo farklarının çok olduğu ve bu farklılıkların yarışın sonucuna etki edeceği bir koşu. Özellikle CHEHALIS (4) önde meydana gelecek düşük tempodan yararlanabilecek bir isim. 50 kiloluk avantaj ile Samet Erkuş'un birincilik için iyi bir tempo bulması ve zamanında farkı açarak avantajı yakalaması gerekiyor. Son yarışında önde çok yıpranmasına rağmen herkese dayanan safkan grubun biraz daha ağır olmasından etkilenebilir. KAISER SOZE (6) ile FOREST EAGLE (5) rakiplerinin durduğu yerde yine hafif kiloları ile devreye girecek isimler olurlar. ANKA (2) öndeki mücadeleye erken katılırsa, tempo çok yükselirse VICTORY PROMISE (1) bundan yararlanabilir. ÖZDEMİRBEY (3) en geride kaldı ama onsuzda oynanmaz.

7.Koşu: EGEBERK (3) in son yarışı çok güzeldi. Startta kalmış, sonradan gelip bir ara Taykut'a hakim olmuş, ben tam geçti derken TAYKUT (8) tekrar tazelemiş ve Egeberk ikinci kalırken Taykut birinciliği almıştı. O gün Taykut tempo yüksek olmadığı için rahat gitmiş sonlarda tazelemişti, bugün tempo o kadar kolay olmaz bu Hatay koşusunda büyük favoriyken geçilebilir. Nasıl geçer derseniz Haberbatur'un YAvuzhan'ı geçtiği gibi rakibinin uzağından ve tam yarış biterken Taykut'u geçerse, rakibinin tazeleme şansı kalmaz kazanırsın. Selim'de aynen bunu yapacak büyük ihtimalde geçecek. Sağlam kuponlara bu ikili yeter.

8.Koşu: 2 yaşlı İngilizlerin Maiden koşusunda bugün Dil Bağı takılan OĞLUM EREN (5) ilk sıraya koydum. Çimde ikidir tatminkar koşular yapan safkan özellikle üçüncülüğündeki mücadelesi ile dikkat çekmişti. İlk çim yarışında ikinci, arkasından kumda başarısız olan EXPECTED TIME (1) bu sefer sevdiği pistte yine çok şanslı olur. Kahraman ekürilerinden NAVAGIO (8) su bu ikiliden sonra kupona yazacağım isim oldu. Karataş kendi atlarına farklı biniyor ve HIAWATHA (2) ya da bugüne kadar binmemişti bugün binmesi önemli. Kurtel'lerin FEARLESS ARRIVAL (6) ile tek yarış koşup üçücü KHAL DROGO (3) sonraki ihtimaller.  .

9.Koşu: Son ayakta ÇELEBİ CİHAN (9) koşuyor... Şartlı 3 koşuda, Yamak 1 yarışında, son günlerde gördüğü iki yarışın ardından hemen buraya kaydolan ve uygun kilo yakalayan safkan için rakipler çok uygun. 1900 metrede çim pistte safkan özlediği birinciliği alır Ankarayı kapatır.

 

 

ANKARA 2.ALTILI
  2 2 4 3 5 9
  5 10 6 8 1  
  8 9 5   8  

9 3 1   2  
    2    
         
         
       

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz.
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ed
iyoruz.

Gerisi size kalmış...

 

Yorumlar  

0 #2 YILMAZ 16-10-2018 18:12
5 ayak 7 tek 6.ayak 2.16.11 / 1.2.3.5.6.7.8 14
0 #1 murat 29-09-2018 13:40
Uzerimizde büyük bir şansızlık var bakalım ne olacak

You have no rights to post comments