SALI ANKARA / ALTILI TUTTU

24.04.2018 SALI ANKARA

1.Ayak: 19 Nisan yarışında 1400 metrede bu pistte Astrakhan ve Akağaç arkası çok az farkla üçüncü kalan UMUTÇİÇEĞİ (5) yine Burhan Kılınç ile bugün yarışacak. Bahsettiğim yarışında viraj üzerinde Astrakhan'ı atlatacakmış gibi gelmesine rağmen sonunu getiremeyen bu safkan için bugün grup oldukça uygun. Son metrelerde Akağaç'a da geçildi üçüncü kaldı demeyin bu iki rakibinden hangisi buraya yazılsa günün Banko'su olurdu. 16 koşuda 10 kere tabela yapmış bu safkan bugün rakip gördüğüm isimlere göre kilo avantajıda olması yüzünden dilenirse kuponlara tek bile yazılabilir.

Bu safkanın en ciddi rakibide ilgililerinin ilginç seçenekler deneyerek deneme tahtası haline getirdikleri ama bugün en başarılı olduğu jokey ve takıları yakalamış ASİLRÜZGAR (6) olacak. Safkan bugüne kadar 7 kere koştu, ilk beş yarışında Emrah Sincan vardı ve tabeladan hiç düşmemişti. Adana'da Mart ayında Mehmet Keskin ile iki yarış koştu biri uzundu, denediler takıları değiştirdiler ama olmadı ve bu iki yarışta da başarısızdı. Şimdi 1500 metrede Emrah Sincan geri döndü, Dilbağı çıkıp, Kapalı Gözlük Kulaklık devam diyor. Tutulmaması avantaj gelirse sürpriz olacak.

2.Ayak: GREAT MASTER (1) 'a cezalı olmasa Ali Kaçmaz binecekti ama aldığı ceza bu koşuda safkana daha önce beraber kazandıkları Mustafa Kemal Kumbasar'ın binmesine neden oldu. Great Master çok daha iyi gruplarda çok daha iyi performanslar göstermiş bir isim. Bugün için çok favori çıkmamış ama JUNIOR PIANIST (2) ve STEEPLE EAGLE (4) ile beraber düşünülmüş gibi olmuş. Aslında bu koşuda bu sene daha kazanamamış olmasına rağmen iyi performanslar sergilemiş Bir WIND RUNNER (8) var. Nevzat Avcı Bursa'da üç yarış yapan bu safkan için Ankara'ya gelmiş. O ekip kazanacaklarına emin konuşuyorlar, o kadar ciddi hazırlamışlar ki kendi kuponlarında tek olacak. Bizde kuponumuza ekleyelim. YAlnızca veriliyor diye tutmasamda son sıraya BADARBUNGA (5) ekledim.

3.Ayak: Hayatının ilk yarışında uzaya uzaya gelen ve sonlarda çok fark kapatıp ikinci olan BİPOLAR LADY (2) bugün Özcan Yıldırım ile koşuya katılıyor. 24 Mart'ta ki o yarışın ardından 4 tane gayet akışlı canlı galop yapan safkan ilk yarış derecesinde daha tecrübeli rakiplere göre biraz geride ama bugün o eksikliği kapatır, performansını yükseltir, derecesini düşürür, bence öne bile geçer. Yalnız her yarış oynadığımız, önde kaçıp gidecek, her geçen gün daha iyiye giden DIDONATO (3) koşudaki rakibidir ve avanslı virajı dönerse rakibi yine geç kalırsa bitirebilir. Adana'da ilk koşusunda herkesin dilinde olup Samet Erkuş'un kazanır demesine rağmen çok da fazla zorlamayarak kendi halinde beşincilikten öteye çıkamayan AKDERE (1) bugün daha uygun bu grupta sürprizi yapabilir. % 2 lik AGF oranı altılıyı cazip yapabilir.

4.Ayak: Zor bir yarış görünüyor ama bu sene bir koşu koşmuş, sonrasında 3 ay yatmış  YOLDAŞHAN (7) dan bugün dinçlikle iyi bir sonuç bekliyorum. SEDATBEY (6), KIRIMBEYİ (5) önde yarışı süratlendirip kısa mesafede başarılı olmaya çalışacak isimler. BOZTEPEBEYİ (1), BOZDAĞ EFESİ (2) ve KAMALICAŞ (4) diğer şanslı isimler.

5.Ayak: İki koşudur çok iyi performanslar gösterip beklemeyi tercih edip önde kaçan rakipleri yerinde zamanında yürüyüp atlatan KING SERKAN (3) bugün az atlı bu koşuda önde koşuyu forse edecek Gümbür Gümbür ve Hearts Reason'un hemen dibinde kendine bir yer bulup viraja kadar gelecek virajdan sonrada artan temposu ile rakiplerine hiç şans tanımayacaktır. Ben kaybetmesi için Ahmet Çeliğin çok fazla beklemesi gerektiğini düşünüyorum ki ikidir bu safkanla iyi yarışlar yapan bir jokeyin bugün o kadar büyük bariz bir hatayı yapacağını da düşünmek bile istemiyorum.

6.Ayak: Şartlı 2 koşuda ilk defa start alacak olan Hafide hariç hepsinin az çok şansı var. Hepsinin bir yerden bir şekilde geliri var ve yarış içinde binicilerin performansları koşunun sonucunu belirler. Altı safkan arasında ayrım yapılıp şu gelir bu gelmez denecek yarış değil. Mesafenin uzun olması harika bir orijini olan TRANÇA (3) üzerinde yoğunlaşmamı sağlıyor ama ÖZGENHAN (5), SÖKMENBEY (2) ve KARAYAVUZHAN (4) da dikkat çeken isimler. Ben bu dörtlü ile geçtim, kuponu büyütmek istemedim ama siz KRALASLAN (1) ve SÜRELBEY (6) ilavelerinide yapabilirsiniz.

ALTILI ŞABLONUM
1.Ayak:/ 6 / 3.2.4
2.Ayak:
1.2.4. 8 
3.Ayak:
 2.3.1
4.Ayak: 7.6.5.1.2.3
5.Ayak: 3-KING SERKAN
6.Ayak: 3.5.2.4 
//  1 .6

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz.
4-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
6-Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez. Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

Gerisi size kalmış....

You have no rights to post comments