26.01.2018 CUMA İZMİR / ALTILI TUTTU : 924 TL

26.01.2018 CUMA İZMİR

1.Ayak: Altılıya bir Banko ile başlayabiliriz. 60 kiloluk sıkletine rağmen son yarışında oldukça iyi koşan VİKONYA (1) Gülşeker'in yarım boy arkasında geldiği koşuda bu yarıştaki üç rakibini kolay geride bırakmıştı. Aslında o yarış içe dışa dolaşmasa belkide 1.05 lik rakibini geçecek güzelde bir sürprizi yapacaktı. Bugün Ahmet Oluk uzun mesafede daha idareli gider safkanı başlarda üzmez ve tüketmez ise sonlarda gelen herkese dayanır bugün kazanır. Uygun kilolu DİLEĞİM (6) son kazandığı Maiden yarışta Beyaz Zambak önünde kazanmıştı bugün Doğukan'ın performansına bağlı olarak uzun mesafede yine birinciliğe aday olabilir. Koşuda dikkat çeken jokey tercihi CANÖZGÜ (3) de. Mustafa Çiçek İzmir'de kime binse uçuyor boşa binmiyor bugün bu safkanla da birinciliğin adayıdır. Son olarak FATİHİNGÜLÜ (2) diyeli Vikonya yıkarsak bu üç ismi peşine yazalım.

2.Ayak: 1200 metre mesafeli Maiden yarışta Aralık ayı başında koşu hayatı başlayan ilk koşusunda tabela dış kalıp devamında dördüncülük son yarışında da ikincilik alan BEYAZ ZAMBAK (5) ekürisinin çok güvendiği bir isim olarak ilk sırada kuponlara yazılmalı. Son işinin derecesi pek beğenilmemiş ama ahırdan birinci deniyor. Yinede bu safkanın AGf'de çok yüksek oran çıkması nedeniyle, kötü işinden dolayı yıkıp, burada sürpriz aramak istedim. Hayatının ilk yarışında oldukça iyi bir performans çıkarınca ikinci koşusunda Kısa Vade'de denenen orada başarısız olunca yine Maiden'e dönüp etkili bir ikincilik yapan BAKUR (2) ön planda tuttuklarımdan. Safkanın Eylül ayından beri koşmaması kendisi için olumsuz etken olacaksa da bu koşu Dil Bağı takılması safkana olumlu etki yapabilir. Uygun kiolu NERGİSGÜLÜ (9) Kasım ayının ortasındaki yarışından sonra düzenli çalışıyor bugün gerçek gücünü sahada gösterebilir. EMOŞCAN (6) ilk defa koşacak olmasına rağmen Çetin Ok'un iyi hazırladığı bir isim. Uçan Martı'nın kardeşi piste uyum sağlarsa ilk yarışında birinciliği alabilir. Yarış tecrübesi fazla olan HAREM DİLBERİ (7) derecede de kötü değil ve kilosu uygun aprantisi iyi binerse şansı olacaktır.

3.Ayak: Günün belki de en zor koşusu... Mesafe uzun ve önde koyulacak tempo yarışın sonucunu direk etkiler biraz süratli giderse MADEMOISELLE (5) için çok uygun olur ama ONE AND ONLY (7), AZA LEA (6), LADY FALCON (4), AMBERİM (1), İPEKKIZ (3) yazılmadan bu koşu rahat seyredilmez iki at dışarı bıraktık SENOŞ (8) ile CASSOWARY (2) yazılırsa da içimiz daha rahat olur.

4.Ayak: İzmir'in prensi EL NİNO (1) son yarışında kolay geçtiği rakibi Emperor Sion önünde bugünde birinciliğin çok güçlü adayıdır. Her ne kadar son iki yarışına göre 200 metre kısada koşacak olsa da bir sorunu olmaz, sıhhatli olarak sahaya gelir koşarsa, kilo farkı da olmadığından geçilmesinin zor olduğunu düşünüyorum. Alttaki iki dişi safkanı dikkate almıyor onların erkekleri geçeceğini düşünmüyorum ama el Nino'ya burunla geçildikten sonra arka arkaya 3 yarış kazanan MY FREEDOM (3) u da Emperor Sion'dan önce tutuyor, tek rakip olarak görüyorum.

5.Ayak: Son koşusunda 3 boy kadar geç yarışa başlayınca direk başlarken koşuyu kaybeden RUN FOR VICTORY (5) bugün Mustafa Çiçeğin  tercihi ile kuponlara yazılması gereken PRENSES MELEK (4) ve koşunun favorisi GRAYAMAZON (2) yanında geri plana atılmış olsa da en az bu safkanlar kadar şanslıdır. Bu üçlünün ayrımsız kuponlarda olması gerektiğini düşünüyor, içlerinden birini dışarı atmaya gözüm yemiyor.

6.Ayak: Hayatının ilk yarışında tecrübeli rakiplerinin yanında pistte çok dolaşan ve fazla mesafe koşan ALDEMİR (1) her yerde mücadele içinde olmuş son metrelere kadar kendini zorlamış ama ancak beşinci olabilmişti. 7 Ocak'ta ki ilk yarışından sonra 4 tane galop yapan, nefes sorununu gideren ve daha hazır gireceği bu koşuda serilik yapıp öne düşebilecek olan bu safkan dilerseniz son ayağın tek yazılacak ismi olabilir. Bu safkanı yıkacaksanız son yarışına göre 5 kilo aşağı koşacak, aprantisi iyi idare ederse CIMBIZ (2) iddialı olur. Yine CEVİZ (6) in erkek rakipler yanında Barış Kurdu idaresinde son yarışındaki performansını tekrarlaması halinde şanslı olmasını bekleyebiliriz.

SON DAKİKA DUYUMU : MİLYONER (4) EKLEYELİM

 

Siz bir tane tek yazıp oynarsanız üçüncü ayağı kaparsınız.

ALTILIM
1.AYAK: 1 / 6.3.2
2.AYAK: 5.2.9.6.7

3.AYAK: 5.7.6.4.1.3
4.AYAK: 1 /
5
.AYAK:
5.4.2 
6.AYAK:
1 / 2.6.4 

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı hep belli bir miktar civarında makul seviyede tutmak istiyoruz.
2- Büyük m / iktarlarda, 250-300 TL bandında çok büyük kuponlar vermiyoruz.
3- Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle
paylaşmıyoruz.

4- Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz.
5- Bizim tahminlerimizden esinlenip kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
6- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklan
arak hazırlıyoruz.

You have no rights to post comments