26.11.2017 PAZAR ADANA / ALTILI TUTTU

26.11.2017 PAZAR ADANA

Değişik farklı bir duyum olmadığı için SON DAKİKA ADANA Tahminimiz olmayacaktır

1.AYAK: 2 hafta önceki çim Maiden yarışta startta kalan, yarışa başlamakta biraz zorlanan, son viraja 200 metre geriden giren BAKUR (3) üzerindeki bincisi Ali Can Binizetoğlu'nun sıfır teşviğine rağmen sonlarda uçarak geldi, nerdeyse dördüncü olacaktı, kafa burun baş altıncı kaldı. Bugün yarış kumda koşulacak. Son işini seyredenlere sordum 50-25 olmuş ve çok iyi durumdaymış.  Bu yarışında normal koşuya başlasın, kumda bir eksiklik yaşamasın büyük ihtimal kazanır görüşündeyim. ben bu yazıyı yazarken AGF'si % 1,3 ve çok büyük favori olan ama bir türlü yarış kazanamayan TALİA HANIM (10) ın yanında sonuncu atlardan biri. Ben yanına favoriyi koyucam ve önde tempoyu yarışa verip idareli giderse sonlara kadar direnebilecek ALESİS (2) te ekleyeceğim.

2.AYAK: İstanbul'da ki son iki yarışında altıncılıklar almış olsa da Handikap 14 bir yarışta, çok uygun rakipler yanında koşunca HASAFET (2) oldukça ön plana çıkıyor. Sentetikte bugüne kadar iyi yarışlar yapmış olan safkan kaba kumda hiç koşmadı ve bugün ilk defa bu pistte yarışacak. Yalnız bu antrenörün atları bir türlü uzun galop yapmıyorlar ve kısa kısa işlerle yarış koşuyorlar. Oda kazanma şanslarını azaltıyor diye düşünüyorum. Dünkü Sufihan ve Alexandrapoli'de aynı ekipteydi ikisi de ikinci kaldı sonunu getiremedi. Hasafet'te bu kısa işlerden etkilenirse çok uygun grup olsa da sonunu getiremeyebilir. MONAVENTO (5), GREAT MASTER (1) bu safkan en ciddi rakip olacak isimler. SOYDAN (8), BABAHMİT (7) ve ÖZDEMİR (4) ise daha sonra şanslılar.

3.AYAK: SPARTACUS (7) un geçen hafta Lady Tulpar'a geçildiği yarış tamamen şanssızlık. Safkan elinden geleni yapmış ama son aksiyonda rakibine teslim olmuştu. Bugün o güne göre 6 kilo fazla koşacağı için şansı biraz zayıflamış görünse de yarış hayatı boyunca en iyi koştuğu mesafede koşacak olması nedeniyle bence yine ilk sırada düşünülmeli. PISCES (1), CARACAS (2) ve MISTER RIGHT (5) bu mesafede diğer iyi koşabilecek isimler. Pek sürpriz olacak gibi görünmüyor ama zaman zaman etkili koşan bir isim olan ve sürprizi seven jokeyi ile UNTOUCHABLE GIRL (10) ile hergün düzelen SALAMIS (9) ilavesi olabilir.

4.AYAK: Koşan at sayısı 8 ama eküriler çıkınca 6 at yazarsak burası kapanıyor. Ankara'dan Adana'ya gelen SANGAM (5) 52 kilo ile ikinci olduğu yarışa göre biraz ağırlaşan kilosu ile bugün favori durumunda. Ben bu safkandan çok KALENDERKIZ (7) tutuyorum ama bir iyi bir kötü koşması beni çok güvenmeye itemiyor. Yoksa Ali'dende onayı aldım bugün çok koşacak inanıyorum ama yinede alternatif tek diyor rakipleri ile beraber değerlendiriyorum. Farklı Ekürilerden GÜLRUHHATUN (2), ve ÇUVALDIZ (4) diğer şanslı isimler olarak görünüyorsa da DALGACI (3) yazıp koşuyu sağlama almak mantıklı. Ben bir tek at dışarı bıraktım onu da kupon fazla büyümesin diye yaptım ama dilerseniz siz SEVERİM (8) de yazın.

5.AYAK: Bu Maiden yarışta bir kaç tane takip atım var. Son yarışında Ankara'da başarılı olmuş bugün Ahmet Çelik ile koşacak ROYAL SUN (9) çok favori ama ben onu yıkmak cazip isimleri de kuponumda değerlendirmek taraftarıyım. Özellikle bugün Dil bağı takılan ve Yücel Bilik ilel çok ters bir koşu çıkarabilecek İSKEÇE (4) en ciddi rakip olarak görüyorum. Bir kaç yarıştır koşu içinde şanssızlıklar yaşayan ASTERION (1) bence mevcut iyi durumunu kimsede yokken bugün sahaya yansıtırsa bombayı yapabilir. DONG FENG (3) kaba kuma ilk defa çıkacak olan İstanbul'da sentetikte son yarışında Satış 3 koşusunda dördüncü kalmış belki de bugün kendi gücünü çok aşacak bir performans sergileyebilecek bir isim. İlk defa koşacak LADY STEEL (6) ve ekürisi Theree Cat Metin Özdil tarafından iyi hazırlanmış taylar. Eğer bir sorun olmaz koşarlarsa kazanmaları cazip sonuç olabilir.

6.AYAK: Bugünün büyük favorisi BAYEMİR (3) ilk defa Adana Hipodromunda start alacak. Bugüne kadar İstanbul, Ankara, Kocaeli, İzmir ve Bursa pistlerinde koştu her pistte kazanmayı başardı toplam 11 koşudan 9 birincilik çıkardı. Yalnızca 2 koşuda geçildi 4. kaldı, işte o iki koşuda kumdaydı ve Ankara pistindeydi. Koşmuş olduğu yarışların dereceleri buradaki en ciddi rakiplerinden 2-3 saniye daha iyi. 1400 metre ve 1500 metrede 4 yarış koştu hepsini birinci bitirdi mesafe uzadıkça daha da iyi koşacakmış izlenimi verdi. Müslüm Çelik idaresinde 8 yarışa çıktı hepsini kazandı. Şimdi biz kalkıp bu safkanı yıkarsak mantıklı bir hareket yapmamış oluruz diye düşünüyorum. Bu kadar olumlu veri karşısında 1.43 içinde bir yerlerde yarışı bitirmesini beklediğim Bayemir tek önermekten başka şansım yok. İllede rakibinide ver derseniz 1.45 içinde normal şartlarda ikincilik üçüncülük mücadelesini yapacak SATANHAN (9) ve BEYŞEHİRLİ (4) ilavesini yapmanızı öneririm. Bir çok kez buradan yazdım Beyşehirli Uğur Temur'dan kurtulsun kazanır dedim son yarışında Emrah Tunç bindi hemen kendini birinciliğe attı. Ne akla hizmet bugün yine Uğur Temur biniyor ben valla anlayamıyorum, ben olsam yanına sokmam.

ADANA ALTILIM
1.AYAK: 3.10.2
2.AYAK: 2.5.1
 
3.AYAK: 7.1.2.5
 
4.AYAK: 7
/ 5.2.4.3

5.AYAK: 9.4.1.3.6 
6.AYAK: 3-BAYEMİR

YEDİLİ GANYAN/PLASE
1.AYAK: 1.3.2.5.4
2.AYAK: 3.10.2
3.AYAK: 2.5.1 
4.AYAK: 7.1.2.5

5.AYAK: 7-KALENDERKIZ
6.AYAK: 9.4.1.3.6 
7.AYAK: 3-BAYEMİR

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı hep belli bir miktar civarında makul seviyede tutmak istiyoruz.
2- Büyük miktarlarda, 250-300 TL bandında çok büyük kuponlar vermiyoruz.
3- Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle
paylaşmıyoruz.

4- Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz.
5- Bizim tahminlerimizden esinlenip kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
6- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklan
arak hazırlıyoruz.

 

 

 

 

You have no rights to post comments